כיצד ליצור תקציב

כיצד ליצור תקציב

מדריך זה יעזור לך להתחיל ביצירת תקציב אישי.

יסודות קבלת התקציב

תַקצִיב

יצירת תקציב ראשון יכולה להיות חוויה מדהימה. למעשה, רק ל 40% מהמשפחות האמריקאיות יש תקציב חודשי עובד. עם זאת, תקצוב יכול לעזור לכם בהדרגה להשיג את יעדיכם ולצאת מהחובות.

קבלת התקציב נקשרה למעשה לבניית עושר.

מהו תקציב? תקצוב הוא התהליך של יצירת תוכנית ישימה ומוצקה להוצאת הכסף שלך. אם תלמד כיצד לבצע תקציב, תקבע מראש אם יש לך מספיק מזומנים להוציא על דברים שאתה אוהב.

יצירת תקציב פירושה פשוט לאזן את ההוצאות שלך עם ההכנסה שלך. היעדר איזון זה עלול לגרום לך להוציא יותר ממה שאתה מרוויח, וליצור בעיה.

מדוע כל כך חשוב ליצור תקצוב?

תקציב מבטיח שתמיד יהיה לכם מספיק כסף לדברים שאתם צריכים. זה נכון גם אם אתה לא מרוויח הרבה מכיוון שתעדיף את ההוצאות שלך. כשיש לך תקציב, ההתמקדות שלך תהיה רק ​​בדברים החשובים ביותר.

לשלוט כיצד לתקצב כסף יש יתרון נוסף. זה ימנע ממך לצבור חובות או יעזור לך להתפתח ממנו.

מהו חיזוי ותכנון תקציב?

ברגע שתערוך את תוכנית התקצוב הראשונה שלך, תוכל להתחיל להשתמש בה כדי להרגיש כיצד היא תשמור על המימון שלך. אתה יכול להחליט למפות את התקציב שלך למשך כמה חודשים עד שנה.

זה מציב אותך במצב טוב יותר לחזות באילו חודשים יש פיננסים צמודים ומתי צפוי לך כסף נוסף. לאחר מכן תוכל למצוא צעדים מעשיים לאיזון השיאים והנמוכים של הכספים שלך. תכנון תקציב עוזר לך לחיים יותר ניתנים לניהול ונעים.

חיזוי תקציב מאפשר לכם גם לחזות כמה כסף תוכלו לחסוך לחופשה, לרכב חדש או לבית חדש. זו יכולה להיות דרך מעשית לחסוך כסף לחירום ושיפוצים בבית.

תקציב ריאלי עוזר בתכנון הפיננסי שלך לטווח הארוך. בסופו של דבר תוכלו להשיג יעדים כמו פתיחת עסק משלכם או פרישה.

בצע את הצעדים הללו בכדי להוציא לפועל תוכנית תקציבית איתנה
תקציב תקין הוא נקודת המוצא של כל תוכנית פיננסית נהדרת. צעדים אלה יעזרו לך לממש את היעדים הכספיים שלך:

חישוב הוצאות: עיין בהצהרות הבנק שלך ובקבלות כדי לדעת בדיוק כמה אתה מוציא בכל חודש. חלק מההוצאות לסירוגין יכולות להיות מסובכות, כמו למשל תשלומי ביטוח. כדי לקבל תמונה מדויקת, חישב את ההוצאה הממוצעת במשך 6 עד 12 חודשים.
קבע את ההכנסה שלך: ברגע שאתה יודע את סכום הכסף שמחזיק אותך בצוף, קבע את ההכנסה שלך. ניתן להוסיף את כל הכספים הנוספים כמו מתנות במזומן ומכירת פריטים עד לשכר הרגיל. מקורות הכנסה אחרים עשויים לכלול מזונות ילדים והכנסות משכר דירה.
הגדר יעדי חיסכון: הפחת את ההוצאות החודשיות מההכנסה שלך. אם אתה מבצע יותר מההוצאה, השתמש בסכום זה לתשלום חוב. עם זאת, אם ההוצאה עולה על ההכנסה, הגיע הזמן לעשות קיצוץ ולחסוך יותר כדי לא ליפול לחובות.
רשום הוצאות ועקוב אחר ההתקדמות: רישום כל ההוצאות וההכנסות שלך יבטיח שתישאר בראש התקציב שלך. יהיה קל יותר לעמוד בפני הוצאות רשלניות. יתר על כן, זה מספק ומניע כאשר עמדת ביעד חיסכון.
היו מציאותיים: היצמדו לתקציב שלכם והכירו את גבולותיכם. זה בסדר לפרוץ את התקציב מדי פעם כל עוד אתה יכול לחזור למסלול במהירות.
כיצד לבצע תקציב אישי
יצירת תקציב
תקציב אישי הוא סיכום מפורט של הכנסות והוצאות של משק בית למשך תקופת זמן. אף על פי שהמילה “תקציב” בסביבה ביתית הפכה שלילית לשם נרדף להוצאות מוגבלות והרבה טרחה, זה אומר למעשה הוצאות יעילות יותר.

תקציב אישי יעזור לכם להפריש הוצאות הכרחיות כגון תשלומי בית תוך תרגול של שיקול דעת על הבידור. תקציב ביתי אינו יכול להיות הפעילות המרתקת ביותר עבור רבים, אך הוא חיוני לשמירת סדר ביתכם.

ייתכן שתוציא פחות באזור אחד ותחסוך ברכישות עתידיות גדולות יותר או תפריש כסף ל”יום גשום “. צור רשימה של כל ההוצאות הצפויות תוך חודש. אלה יכולים לכלול תשלומי רכב, ביטוח רכב, מצרכים, בילויים והלוואות סטודנטים.

שתי הקטגוריות של הוצאות משק בית חודשיות כוללות:

קבוע
מִשְׁתַנֶה
הוצאות קבועות הן אלה הנחוצות כדרך פרנסך ולהישאר זהות יחסית בכל חודש. הם כוללים איסוף אשפה, שירות אינטרנט ומשכנתא.

הוצאות משתנות חייבות להשתנות מחודש לחודש. הם כוללים פריטים כגון בנזין, ארוחה בחוץ ומתנות.

חשיבות התקציב האישי

אחרים עשויים לחוש שהם דלים מדי לתקציב או שפשוט יש להם תירוצים אחרים. נהפוך הוא, הידיעה לתקצב כסף הכרחית לאנשים מכל שכבות האוכלוסייה. להלן חמישה דברים שיגרמו לך לראות תקצוב אישי באור חדש: כיצד לבצע תקציב
תקציב מפסיק לבזבז יתר: היעדר תוכנית כמעט תמיד מביא להוצאות יתר. זה מגביל את כוח ההוצאה שלך בעתיד, ולמרבה הצער, גורם למתח של תשלום עלות הגז שעולה. זה יכול להיות מופחת באופן משמעותי כאשר המשכורת שלך כבר מתוכננת.
תקצוב עוזר לך להגיע ליעדים שלך: יעדים פיננסיים עשויים להשתנות, בין היציאה מהחובות לפתיחת עסק. התקציב שלך עוזר לך לתעדף את ההוצאות שלך ולהבטיח שתשיג יעדים אלה.
תקציב עוזר לכם לחסוך כסף: לאחר שהקציתם את כספכם לבצע דברים מסוימים, תחסכו או תשקיעו אוטומטית בכל חודש. זו אבן דרך לעבר בניית עושר, ובכך מדובר בחופש כלכלי.
זה עוזר לך להפסיק לדאוג: תקציב אישי לא נועד להגביל את האושר שלך. תקציב אישי עוסק בפתיחת הזדמנויות לשימוש בכסף והשגת שליטה רבה יותר בחייכם. אתה יכול להחליט כמה תוציא בכל קטגוריה, ותדע מתי להפסיק לאחר שנגמר לך הכסף.
זה עוזר לך להיות גמיש: כל עוד אתה יודע לתקצב, אתה יכול להתאים את הסכום שהוצא בכל קטגוריה מדי חודש. לפיכך, תוכלו להתאים את עצמכם כך שלא תבזבזו יתר על המידה ולא תאלצו לגעת בכסף המופרש לחיסכון.
זה עוזר לך להיות בשליטה: כל עוד אתה יודע לתקצב, אתה יכול לעקוב אחר ההוצאות שלך ולדעת מתי להפסיק. זה נותן לך תוכנית שקל לעקוב ומכין אותך לעתיד.
זה פשוט: ניהול כסף הופך להרבה יותר קל כשאתה יכול לעקוב אחר כל ההוצאות והחיסכון שלך.

האם אתה מכיר את כלל
50/30/20?

מומחים ממליצים על תקציב אישי שבו אתה:

הוצא 50% מההכנסה שלך על צרכים
לא יותר מ -30% על הרצונות
20% על החיסכון והחזר החוב
הפשטות של תוכנית זו מאפשרת חוב לניהול ונותנת לך מקום להתפנק מדי פעם.

הצרכים שלך, שהם 50% מההכנסה שלך לאחר ניכוי מס, כוללים שירותים בסיסיים, תחבורה, ביטוח, מצרכים ודיור. אם החיוני שלך עובר את ציון 50%, ייתכן שתצטרך לבחון מחדש את הרצונות שלך. בחר תוכנית טלפון סלולרית טובה יותר או מימן מחדש את ההלוואות שלך.

יש לשים עשרים אחוז מהחסכונות בגין אירועים לא צפויים. אתה יכול להתחיל עם 500 דולר לכיסוי מצבי חירום קטנים. זה גם זמן טוב לעבוד על היפטרות מהחוב הרעיל שלך, כגון כרטיסי אשראי בריבית גבוהה. לאחר מכן תוכל לחסוך לפנסיה.

שלושים אחוז מההכנסה שלך אמורה לתת מענה לרצונות שלך. לפעמים הבחנה בין רצון לצרכים יכולה להיות קשה. עם זאת, הצרכים חיוניים להישרדות ואילו הרצונות כוללים ארוחות ערב, נסיעות ובידור או לימודים מחוץ ללימודים.

תקצוב אישי יאפשר לכם גם מקום לשלם עבור הוצאות בלתי צפויות. הפרופורציות האלה אולי נראות קצת מוזרות, אבל הן עוזרות לך להשיג את הכספים שלך על המסלול.

מערכת תקצוב המעטפות – איך זה עובד
זו מערכת מוחשית מאוד הדורשת משמעת.

קבל מעטפות שונות וכתוב את הקטגוריה מעל כל אחת מהן. לאחר כל משכורת, הכנס את סכום המזומן המתוקצב למעטפות (או בחשבון בנק ליתר ביטחון). לאחר שהוצאתם את כל המזומנים בקטגוריה, אינכם יכולים להוציא יותר בקטגוריה זו.

אם אחרי כל ההוצאות נותר לכם מעט כסף במעטפות, השתמשו בו כדי לשלם את חובותיכם או להכניסם לחיסכון.

יתרונות

חיוני לביצוע תקציב
למרות שהמערכת עשויה להיראות מעט מבלבלת, הנה כמה יתרונות:

זה עובד
זה עוזר לך להיות ממושמע בכל מה שקשור לטיפול במזומן
זו אחת הגישות הטובות ביותר לטיפול במצבי חירום
אין חיובי משיכת יתר, מכיוון שאין בנק מעורב
יש פחות בזבזנות כי אתה חושב על כל רכישה
אינך יכול לפספס תשלום מכיוון שכל התשלומים מקדימים.
כשמשתמשים במערכת המעטפות, כדאי להתמודד עם קטגוריות בהן אתה משתמש בעיקר. אתה יכול לתייג מעטפה ולהבין שאתה ממעט להשתמש בה. זה בזבזני לתקצב לקטגוריה שאינך מוציא בה יותר מדי.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *