חיסכון והשקעה של כסף

חיסכון והשקעה של כסף

ללמוד לחסוך ולהשקיע את כספכם בחוכמה הוא הצעד הראשון ביצירת בסיס איתן להצלחה כלכלית. ב- Financer.com אנו מפרסמים את היסודות שיעזרו לכם ללוות חכם יותר ולחסוך יותר באמצעות הלוואות נמוכות והשקעה נבונה.

היתרונות של חיסכון והשקעה של כספך

בכל הקשור לבניית עתיד כלכלי בטוח ובטוח, ישנם שני דברים שכולם צריכים לעשות: לחסוך את כספם ולהשקיע את כספם.

שתי האסטרטגיות הולכות יד ביד. לא פעם, החיסכון וההשקעות של יחידים הם אותו דבר.

אז בואו נסתכל על ההבדלים בין חיסכון להשקעה, מדוע עליכם להיות מודעים להם וכיצד להשתמש בהם לטובתכם.

חוסך את הכסף שלך
מבטיח עתיד יציב כלכלית
מאפשר לך לנצל הזדמנויות
מסייע בהפחתת לחץ בגלל לחץ פיננסי
חיסכון בכסף הוא הדרך המומלצת ביותר להבטיח את עצמך מבחינה כלכלית. השאלה מדוע כדאי לחסוך כסף היא משהו שכולם צריכים לענות עליו בעת התקצוב.

לעתים קרובות אנשים לוקחים חסכון כספי כמובן מאליו, אך חשוב לבחון את הסיבות לחיסכון.

הוצאות חירום – צרכים לא צפויים לכסף

אולי הסיבה העיקרית לחסוך היא קיום קרן חירום.

איש אינו יודע מה צופן העתיד. אנשים יכולים לחוות אובדן עבודה, הוצאות שיניים או רפואיות חירום, תיקוני רכב לא צפויים, ומצבים רבים אחרים שלא תוקצבו להם. לכל אחד מאלה יכולה להיות השפעה הרסנית על הכספים של האדם.

החסכון האישי כמו קרן חירום זמין יכול להיות שכאשר נוצר הוצאה כספית או מצב בלתי צפוי, ניתן להשיג כסף שיעזור לעבור את הנקודה הצרה. זה יכול להיות ההבדל בין היכולת להישאר צף כלכלית לבין להיכנס לחובות.

כסף חסוך וביטוח מתאים הם הכרחיים להכנת עצמכם לקראת הבלתי צפוי ויכולים למנוע מכם לאבד את רכושכם ואת עצמאותכם הכלכלית.

חיסכון אישי ברכישות גדולות

סיבה שנייה לחיסכון בכסף היא לשימוש עתידי בהוצאות גדולות. למעט מאוד אנשים יש אפשרות לקנות מכונית או בית עם הרווחים שלהם בלבד.

ברוב הרכישות הגדולות נדרש פיקדון משמעותי, לכן צריך לחסוך כסף לשם כך. זו משמעת טובה לעבוד לקראת מטרה וקובעת את ההרגל הנכון לחסוך כסף למטרות עתידיות.

עזרה לחיסכון מכסה הוצאות משתנות

מלבד הוצאות קבועות שקל יותר לתקצב, ישנן הוצאות משתנות שאדם צריך לחסוך עבורן. לרוב מדובר בסכום לא ידוע והם יכולים להיות משמעותיים למדי.

הוצאות אלה כוללות מתנות, ימי הולדת, חג מולד או חגיגות חגיגיות אחרות וחגים.

חסכון אישי מביא לשקט נפשי

כאשר אדם יודע שיש לו חסכונות כדי לאפשר לו לעמוד בהוצאות בלתי צפויות מדי פעם, ושהם מתקדמים בחיסכון בכסף כדי להיות מסוגלים לקנות פריטים גדולים, הם יכולים לחוות שקט נפשי.

יש להם גם את התגמול הרגשי בכך שהם יודעים כי ראיית הנולד והמשמעת העצמית שלהם מציבים את הכספים האישיים שלהם במצב בריא. כולם אוהבים לדעת שהם מאובטחים, ולכן עם קצת כסף שנחסך, אינך צריך לדאוג כל הזמן מסיבות כלשהן לעיל.

כיצד לשמור

אז כעת, לאחר שהתבססו הסיבות לחיסכון בכסף, נשאלת השאלה כיצד לחסוך כסף. למרבה המזל, יש כמה הצעות פשוטות ופשוטות שרוב האנשים יכולים לבצע כדי לאפשר להם לחסוך כסף.

הכלל המוצע לרוב נקרא “כלל 20/30/50”, כאשר 20% מההכנסות עוברות לחיסכון וחוב, 30% מההכנסות המשמשות לתשלום דמי המחיה שלך ו- 50% לכל שאר ההוצאות.

בעוד שכל היחסים חשובים לתקציב מאוזן, אנו הולכים להתמקד בהיבט של 20% של הכלל. כלל זה שימושי מאוד עבור מי שקובע תחילה תקציב או לומד כיצד להתמודד עם כספו.

חיסכון בכסף יכול להיות מסובך עבור כל אחד, והנסיבות האישיות משתנות מאוד. אם ניקח זאת בחשבון, כדאי מאוד לחסוך 20% מההכנסה שלך מדי חודש אם אתה מסוגל. זה יאפשר עקביות ותקציב סטנדרטי.

אמנם 20% מחיסכון בהכנסה הוא הסטנדרט המומלץ, אך לא תמיד זה אפשרי עבור כולם. במקרים אלה, נסה להשתמש בדרכים קטנות יותר שיכולות להוסיף חסכון. יתכן שתצטרך להיות יצירתי כאשר הכספים צמודים כדי לחסוך כסף, אך זה אפשרי.

ישנן שתי דרכים לעשות זאת. הראשון הוא לחסוך כל סכום קטן שאפשר. זה יכול לכלול הכנסת שינוי נוסף לצנצנת כל יום לאחר ההגעה הביתה.

הדרך האחרת היא להפחית את ההוצאות. זה יכול לכלול למשל הוצאות פחות על אכילה בחוץ ועל בילויים. ביצוע שינויים פשוטים כמו לא לקנות קפה כל יום או לקחת ארוחת צהריים מהבית במקום לקנות אותו, יכול להשאיר יותר כסף לחסכון.

בואו נסתכל על השקעת כסף בהמשך.

השקעת כסף

למרות שחסכון בכסף שלך הוא בהחלט מהלך בטוח של כסף, זו לא הדרך הטובה ביותר לגדל את הכסף שלך. עם ריביות נמוכות במיוחד וכלכלה שנראה כי היא צומחת, האופציה הטובה ביותר עבור כל מי שמחפש צמיחה פיננסית היא השקעת כסף.

השקעת כסף היא מונח רחב שיכול להחיל על מגוון רחב של מגזרי השקעה. השקעות יכולות לנוע בין מניות ואג”ח, לנדל”ן, לסחורות ולקבוצות נכסים שונות אחרות.

אז למה כדאי להשקיע כסף?

השקעה נבונה מגדילה את הצמיחה הכספית שלך יותר מריבית בחשבון חיסכון
יוצר ביטחון לפנסיה שלך
משפר את האוריינות הפיננסית שלך
להלן מספר סיבות מרכזיות מדוע השקעה בכסף היא אפשרות מימון אישית טובה.

צמיחה כספית

כאמור, הריבית כיום נמוכה מאוד. חלק מחשבונות החיסכון הגבוהים ביותר נמוכים מ -2%. לכן, אם אתה לא רוצה שהכסף שלך יישחק לאט על ידי האינפלציה, אתה צריך להשקיע.

על ידי השקעת כספך בחוכמה, תוכל לנצח את האינפלציה ולהרוויח משמעותיות בערך ההון של השקעתך. מלבד זאת, אתה עשוי גם לזכות בשיעור תשואה מעל שיעורי הריבית הפיקדוניים הנוכחיים בבנק.

בעוד שקצב התשואה מההשקעה יכול להיות משתנה וכפוף לתנודות בשוק, קצב התשואה מההשקעה הוא בדרך כלל טוב יותר מחיסכון, במיוחד לטווח הארוך.

השקעות הן שימוש ארוך טווח ובדרך כלל משתלם יותר בכסף שלך מאשר חיסכון.

פרישה לגמלאות

כאשר הביטוח הלאומי גוסס אט אט ותוכניות הפנסיה כמעט ולא קיימות, השקעה היא הדרך הטובה ביותר ללכת למי שמחפש פרישה טובה. עם אפשרויות כמו 401 (k), מי שמשקיע כסף לפנסיה שלהם יכול להרוויח מאוד.

לא רק שמקובל מקובל להתאים את דמי הפרישה עד לנקודה מסוימת, אלא שהכנסה המונעת על 401 (k) יכולה להיות הכנסה לפני מס. זהו win-win לכל מי שמחפש עתיד פרישה נוח.

למידע נוסף על הכלכלה

להדליק את החדשות ולשמוע את כל הז’רגון שקשור לכלכלה ולהשקעה יכול להיראות מאיים. זה המקום בו השקעה אינה מועילה רק לכספכם, אלא גם לידעכם.

ככל שתמשיך להשקיע ולחקור לאן אתה רוצה שהכסף שלך ילך, הידע שלך כיצד פועל השוק יגדל. זה יתרון נהדר לכל מי שרוצה לדעת יותר על אופן הפעולה של הכלכלה ועל המצב הפיננסי של ארצנו.

האם כדאי לחסוך או להשקיע?

שניהם. עליך להתחיל לחסוך מהסיבות שהוזכרו לעיל. לאחר שהבטחתם את אותם אזורים, מומלץ להתחיל להשקיע עבור רווח ארוך טווח.

חיסכון בכספיך והשקעת כספך הם המפתחות לכספים אישיים מוצלחים. ללמוד כיצד לנהל בחוכמה את כספך בשני התחומים הללו ישפר מאוד את הרווחה הכספית ואת המצב הכלכלי העתידי שלך.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *