5 סימני עושר אמיתי

אנו חושבים על עושר במונחים מוחלטים – מיליון דולר, 10 מיליון דולר, מיליארד דולר – אבל האמת היא שהעושר הוא יחסי.

אנשים רבים שמשיגים מספר שווי נקי גבוה מוצאים שהם איכשהו עדיין חסרים את החופש שהוא צריך לספק. גם אם אתה בונה הרגלים להרוויח מיליון דולר לשנה, אם אתה משלב אותם עם הרגלים שעולים 1.2 מיליון דולר לשנה, אתה עדיין במינוס. אתה עשיר, אבל אתה לא עשיר. יש לך כסף, אבל אתה לא פנוי.

על זה באמת עושר. חוֹפֶשׁ. מכיוון שהעושר הוא יחסי, כך גם החופש. חופש לא מגיע עם תג מחיר קבוע.

זה תלוי מאיפה מגיע הכסף שלך ביחס לאן הוא הולך וכמה ממנו זורם דרך אחד הערוצים. זה תלוי כמה זמן ואנרגיה אתה משקיע ברכישתו, והאם אתה משתמש בהם כדי לקנות דברים שידרוש יותר זמן ואנרגיה בעתיד – או להחזיר לך כמה כאלה.

אם אתה אומר שאתה רוצה עושר ויכול להודות בגלוי שאתה רוצה להרוויח הרבה כסף, זה צעד ראשון נהדר. אתה לא יכול לעשות דמוניזציה למה שאתה רוצה. תת המודע שלך לא יעזור לך להגיע לשם.

עם זאת, אם אינך יכול לחשוב על סיבה מסוימת מדוע אתה זקוק למספר כלשהו בראשך, למעט אורח חיים מהודר ונינוח, שאגב, כולם רוצים, רוב הסיכויים, מה שאתה באמת רוצה זה חופש – ואתה יכול להיות שזה הרבה פחות.

לפני זמן מה, ג’יימס קליר העלה ציוץ נהדר על איך נראה עושר אמיתי – חופש אמיתי. חשבתי על רשימת הסימנים שלו והוספתי כמה משלי.
חשוב על איזה מהם אתה רוצה, איזה מהם כבר יש לך ומי אתה יודע מי מציג דפוסים אלה. תחשוב מה יידרש כדי להשיג אותם, ותראה שאתה הרבה יותר קרוב לעושר ממה שאתה חושב.

אתה לא צריך ללכת לפגישות.

כשמתחרה קנה את החברה של אבא שלי, הם שיחררו את הגיהינום של הפגישה. יש להם סמינרים ברשת בשעות מוזרות, שלעתים מעורבים בהם עד 50 אנשים, ולעתים קרובות הם טסים באמצע הגלובוס כדי להאזין למצגות במשך שעות. כתוצאה מכך, אבי צריך לבלות את לילותיו וסופי שבוע בעבודה בפועל של עבודתו. זה מבאס.

החופש להימנע ממצוקה זו הוא מהפריבילגיות הגדולות ביותר של החיים. להיות עשיר פירושו שלא צריך לשבת בחדר עם עשרה אנשים, לבהות באינספור שקופיות במשך שעות, ולא לדעת ששום דבר חשוב לא מסתיים.

בטח, אתה צריך מדי פעם סיעור מוחות או התעדכנות, וזה נחמד לעשות את זה מעת לעת באופן אישי. אתה יכול גם להאציל הרבה בקומץ צ’אטים של 5 דקות. אבל ברגע שהפגישות שולטות ביום שלך, מתיש אותך, ואתה לא מרגיש שאתה יכול לסרב להשתתף ללא עונש, הגיע הזמן לשינוי.

אתה לא צריך לבזבז זמן עם מטומטמים.

הדבר היחיד שגרוע מפגישה ארוכה מדי הוא אחד שבו אתה צריך לשבת ליד חבורת אנשים שאתה לא אוהב. כולנו שונים, וזה נורמלי להסתדר טוב יותר עם אנשים מסוימים יותר מאחרים, אבל חברות נהדרות עוזרות לך למצוא את האנשים האלה.

כמובן שכפרילנסר או יזם אתה אפילו יכול לבחור את האנשים האלה בעצמך. אתה יכול לבחור לעבוד עם אנשים רבים בו זמנית, רק מעטים במהלך השנה, או, בקריירה מסוימת, אף אחד בכלל לא. בכל מקרה, חופש משמעו לבלות לא ביום שישי בערב ולא ביום שני בבוקר עם מטומטמים.

אתה לא נקלע למעגל של משחקי סטטוס.

אם כבר מדברים על פעילויות בשעות הפנאי, כאשר הקולגות שלך גוררים אותך לסושי של 300 דולר ביום רביעי, רוב הסיכויים שאתה באזיקים מוזהבים: יש לך עבודה עם הרבה שכר והטבות, אבל הסביבה שלך מאלצת אותך להוציא את כל זה דרך שמחזיקה אותך לעבוד יותר ויותר קשה.

זה לא עושר. זה מעגל קסמים. הבעיה במעמד הקנייה היא שהוא נמשך רק בזמן שאתה מוציא כסף. אחרי שבועיים, הקמארו החדשה שלך כבר לא מרשימה. תזדקק למשהו אחר כדי לשמור על ה”אהס “וה”אוה”. זה יכול להפוך למלכודת בלתי נמנעת.
כשאתה מרוויח 500,000 $ לשנה אבל צריך להוציא כמה שיותר כדי לשמור על כל ההתחייבויות שלך, אתה לא יכול פשוט לסגת אחורה ולהתחיל מחדש. תצטרך עבודה אחרת להרוויח 500,000 $ מהשער – וזה קשה לעשות.

הדרך הטובה ביותר לא להיתפס למשחקי סטטוס? לעולם אל תלבש את האזיקים.

אתה לא מרגיש מחויב לומר “כן”.

בין אם מדובר במשימה בעבודה, בקשה להופעה עצמאית או הזדמנות לדבר בפודקאסט של מישהו, אם אתה מרגיש שאתה לא יכול להגיד לא, אתה גם לא באמת אומר כן. אתה מתפשר על עצמך ועל הסטנדרטים שלך כדי לעמוד בציפיות חיצוניות.

עכשיו, אל תטעו: לפעמים, להגיד לא בהחלט יש מחיר. אתה עלול לפספס צמיחה בהכנסות, עבודות מעקב או נקודות בראוניז עם הבוס שלך – אבל אם אתה מרגיש שאתה לא יכול להרשות לעצמך אף אחד מאלה, זו בעיה.

מה שעושה את “כן” כל כך מסובך הוא שבעצם זה “לא” למיליון דברים אחרים. כל מה שתסכים יקח זמן, מקום ואנרגיה – איש מהם לא נותר לבזבז על דברים אחרים. עושר משתמש בחלק מאותו זמן, מקום ואנרגיה כדי לבחור את הכן בזהירות.

אתה חופשי לבחור את ההתחייבויות שלך.

למרות כל הדיבורים האלה על חופש, יותר מדי מזה פשוט גורם לנו להיות אומללים אם אנחנו לא משתמשים בזה טוב. במובן זה, כסף וחופש די דומים. כל הגמישות הזו – של זמן, של אנשים, של אנרגיה – לא נועדה להתבטל. זה אמור להיות מרכיב בחיים של משמעות ואושר.

זה לא שלאנשים אמידים אין התחייבויות. להיפך. לעתים קרובות, יש להם הרבה כאלה, עם אחריות רבה גם כן. עושר אמיתי, חופש אמיתי, עוסק בבחירת האחריות האמורה ובכוח לשנותם בכל רגע נתון.

יש צורך בהגבלה עצמית כלשהי. זה האופן שבו מגבלה זו מתרחשת שקובעת אם בסופו של דבר אתה מרגיש לכוד או חופשי.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *