כיצד מודדים התקדמות פיננסית?

כולנו נמצאים במקומות שונים כשמדובר בהתקדמות פיננסית. אכן, חלקנו עשויים אפילו לא למדוד את ההתקדמות באותה דרך. כשם שהיות “עשירה” פירושה דברים שונים לאנשים שונים, האופן בו אתה מודד התקדמות פיננסית עשוי להשתנות מהאופן בו שכנתך מודדת זאת.

אבל חשוב להבין מה אתה מרגיש לגבי הכספים שלך, ולהיות מוכן למדוד את ההתקדמות שלך באופן שיעבוד לך. להלן חמש הצעות כיצד לעשות זאת:

שווי נקי

אחת הדרכים לעקוב אחר ההתקדמות הכספית שלך היא לעקוב אחר הדרך בה גדל השווי הנקי שלך. השווי הנקי שלך מייצג את הערך הכולל של הנכסים שלך לאחר הופחת ההתחייבויות שלך. זו יכולה להיות דרך טובה לעקוב אחר קרבתך להשגת יעד פיננסי, מכיוון שאתה יכול לראות תוצאות כשאתה מצמצם את ההתחייבויות ומגדיל את הנכסים שלך.

הַכנָסָה

יש אנשים שמודדים את ההתקדמות הכספית שלהם בכמה כסף הם מרוויחים. אם הם יכולים להגדיל מעט את הכנסותיהם בכל שנה, הם מרגישים שהם מתקדמים כלכלית טובה. זה לא אומר שאתה צריך לקבל העלאה מתפקידך ל -5 עד 5 בכל שנה; במקום זאת, אתה יכול לעבוד כדי לטפח זרמי הכנסה נוספים (מעסק צדדי, השקעות דיבידנד, אתר אינטרנט או תמלוגים) כדי לעזור לך לעמוד ביעדי ההכנסה שלך.

הפחתת חובות

למי שנקלע לחובות רבים ניתן למדוד את ההתקדמות הכספית על ידי הפחתת חובות. הימצאות בחובות יכולה להיות דבר מייאש למדי, כך שיכולת לפרוע זאת יכולה להיות עזרה גדולה.

בחר שיטת הפחתת חובות שמתאימה לך (כדור השלג של החובות הוא אחד הפופולריים ביותר) והגדר לעבוד. כשאתה משלם את החוב שלך – במיוחד כשאתה משלם הלוואה – אתה תרגיש תחושת הישג ורווחה.

גודל ביצת הקן שלך

יש אנשים שלא מודאגים ממה שקורה עכשיו כמו עם מה שעשוי לקרות בעתיד. אם אתה בונה לקראת יעד מסוים, גודל חשבון הפרישה שלך יכול להיות אינדיקטור נהדר למקום בו אתה נמצא כלכלית.

ככל שתפקידו יותר כסף בצד, וככל שביצית הקן שלכם תגדל, תוכלו למדוד את ההתקדמות הכספית שלכם – ועד כמה אתם קרובים ליעד הפרישה שלכם.

השווה את עצמך לאחרים

כמובן שאחד המדדים המתקדמים בעידן ההתקדמות הכספית הוא עדיין האופן בו אתה מערם, מבחינת רכוש, לאנשים שאתה מקשר איתם. למרות שזו לא הדרך הטובה ביותר לאמוד את ההתקדמות הכלכלית שלך, קשה שלא להסתכל על מה שיש לאחרים (או נראה שיש להם) ולהשתמש בזה כמדד לעצמנו.

לרוע המזל, מדידת ההתקדמות הכספית שלך בכמה דברים שיש לך לעומת מישהו אחר היא דרך קצרה להרוס. זה נכון במיוחד אם אתה מבסס את ההערכה שלך לגבי מה שיש למישהו אחר לפי דברים בלי לדעת על הכספים שלו. יכול להיות שאתה פשוט מרוץ על השכן שלך כדי לראות מי יכול לתפוס את החוב הרב ביותר וזה לא עוזר לאף אחד.

הסיבות לכך שקשה כל כך להתקדם כלכלית

הוצאת כסף מציעה תחושות חיוביות לטווח הקצר, תוך חסכון בכסף אין

בואו נהיה כנים: כיף לקנות משהו חדש, משהו שאתה באמת רוצה. יש מידה מסוימת של הנאה שמקורה ברכישה של לאטה או קנייה של גאדג’ט חדש או קניית ספר, קניית בגדים חדשים או קנייה של משחק או כל מה שאתה נהנה לבזבז את כספך.

הבעיה בכך היא שהתחושה החיובית כמעט ולא נמשכת. אתה שותה את הלטה וממשיך הלאה עם היום שלך. הבגדים החדשים מתפתלים בארון, מעורבבים עם שאר ארון הבגדים שלך. הגאדג’ט החדש הופך לחלק מחייך הרגילים או שנשכח בביתך. התחושה הטובה נעלמת ונשארת לך עם יותר מהרגיל.
כמובן, לעיתים נדירות אנו חושבים על זה ברגע. אנו חושבים על הרצון שיש לנו ועל ההנאה לטווח הקצר שנקבל … ואז אנו הולכים על זה, לרעת התוכניות ארוכות הטווח שלנו. יום לאחר מכן נשכחת הרכישה, אך הכסף שהוצא משאיר חור בכיס שלנו. הכסף נעלם ולא הרווחנו שום דבר שנמשך.

יעדים פיננסיים בדרך כלל לוקח זמן רב להשגה

אם יש לך מטרה כספית גדולה ומגובשת שאליה אתה פועל, הסיכוי שאתה מסתכל על משהו שלא עומד להסתיים זמן רב. זמן זה נמדד ככל הנראה בשנים ואף עשרות שנים.

אכן זמן רב.

גם בני האדם אינם בדיוק הסבלניים ביותר של היצורים. כשאתה מתחיל לשקול דברים בסדר גודל של שנים או עשורים בחייך, זה די קל להתחיל לאבד קשר עם המטרה הזו. זה הופך למטרה “יום אחד” מעורפלת, כזו שמשפיעה מעט על חיי היום יום שלנו, ובגלל זה, קל מאוד פשוט להתרחק ממטרה כזו ולוותר עליה לחלוטין.

זה פשוט יכול להרגיש כאילו “אף פעם” לא תגיע לשם, אז למה לטרוח?

להלן שלוש שיטות לעבור את המכשול הזה בדרך שלך להצלחה כלכלית.

התמקדו ב”מיקרו-גווילים “בסדר גודל של יום, שבוע או חודש. במקום להתמקד ביעד הכולל העצום כל הזמן, התמקדו במקום ב”מיקרו-גווילים “, כאלו שניתן להשלים ביום או שבוע או חודש. כל עוד התוצאה הסופית תורמת למטרה הכוללת שלך, הם יכולים להיות שימושיים למדי.

מיקרו גוולים יכולים ללבוש הרבה צורות שונות, החל מנסות לבסס דפוסי חיים טובים יותר, לדחוף לעבר אבני דרך ספציפיות, או אפילו פרויקטים מוחשיים שגורמים לך להוציא פחות או להרוויח יותר קדימה.

לדוגמה, תוכל לבחור להגדיר יעד של לא לבזבז כסף על התחביב האהוב עליך למשך חודש. מצד שני, יתכן שתציב לך יעד להביא את החיסכון שלך לסכום של 5,000 דולר בסוף החודש. לחלופין, תוכלו לנסות משהו כמו אוויר לאטום את הבית בסוף השבוע הזה כדי לקצץ בחשבונות האנרגיה העתידיים.

כל הפרויקטים הללו תורמים ליעדים פיננסיים חיוביים והם נותנים לך משהו הרבה יותר מוחשי למקד את האנרגיות שלך בו. כמו שאומר הפתגם, השטן מוצא עבודה שידיים סרק לעשות, אז הימנע מעצמך מלהיות סרק.

סיום מילים

קח כמה דקות לחשוב מה מגדיר את ההתקדמות הכספית עבורך, ומיין את סדר העדיפויות הפיננסי שלך. ברגע שיש לך מושג טוב יותר מה המשמעות של התקדמות פיננסית עבורך, אתה יכול להתחיל להציב יעדים מוצקים שיעזרו לך לראות את ההתקדמות שעוזרת לך בדרך לחופש פיננסי.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *