כיצד לבצע בדיקה פיננסית שנתית

אתה יכול לבקר אצל הרופא שלך פעם בשנה כדי לוודא שהמצב תקין, אבל יש בלוח השנה משהו אחר שעליו להיכתב: בדיקה פיננסית שנתית.

אם הייתם בנסיעת כביש ארוכה, הייתם עוצרים מדי פעם ומסתכלים על המפה כדי לראות אם אתם פונים לכיוון הנכון. בדיקה פיננסית שנתית משרתת את אותה מטרה. זו הזדמנות לבדוק כיצד עשית כלכלית במהלך 12 החודשים האחרונים ולוודא שאתה עדיין בכיוון הנכון בכל הקשור לניהול הכסף שלך.

זמן טוב לבדוק את הכספים הוא לפני סוף השנה, כך שתוכלו לנצל כל אסטרטגיית חיסכון במס, אך אם אינכם יכולים להשתלב בה בעונת החגים העמוסה, תכננו לעשות זאת מייד לאחר מכן. השנה החדשה ככל האפשר. להלן צעדים עיקריים שיש לנקוט בעת תכנון בדיקת כסף:

מספר 1. זהה את היעדים שלך

השלב הראשון בבדיקה הפיננסית שלך הוא הערכת היעדים הפיננסיים שלך. האם התקדמת בהם השנה? אם לא, איפה נפלת? אתה יכול להבין למה? האם המטרות שלך השתנו במהלך השנה? אם כן, יש לשנות אותם ולכתוב אותם.

בשלב הבא, שקלו אילו יעדי כסף חדשים תרצו להגדיר. לדוגמה, ייתכן שתרצה להוציא את ה- 401 (k) שלך במלואם בעבודה או להוסיף עוד 10,000 דולר לקופת החירום שלך. קבע יעדים ברורים ופרק את שלבי הפעולה שאתה צריך לנקוט חודשי, רבעוני ושנתי כדי להגיע אליהם.

מס ‘2. הערך שינויים במצבך האישי

האם חלו שינויים במצבך האישי בשנה האחרונה או שאתה צופה שינויים גדולים בעתיד הקרוב? שינוי בעבודה, גירושין, הוספת תינוק למשפחתך, פרישה, קניית בית, נישואין או מעבר דירה יכול לשנות את הכנסותיך ואת אורח חייך באופן משמעותי.

יתכן שתצטרך להתאים את התקציב שלך, את ההוצאות שלך, את החיסכון שלך ואת ההשקעות שלך. הגשת המס שלך עשויה להיות מושפעת גם אם הוספת למשפחתך או שראית עלייה או ירידה משמעותית בהכנסה שלך. זמן זמן לתכנן שינויים אלו מראש יהפוך את המעבר לחלק הרבה יותר חלק.

מס ‘3. הגן על הנכסים שלך

בשלב הבא ברשימת המטלות השנתית לבדיקה פיננסית שוקל כמה טוב אתה מגן על הנכסים שלך. התחל בבדיקת ביטוח בעל הבית או השוכר, ביטוח בריאות, ביטוח רכב. אל תשכח להגן על הנכס הגדול מכולם – יכולת השתכרותך – עם ביטוח נכות לטווח הארוך.

מס ‘4. היכונו לבלתי צפוי

בדוק את צוואתך, ובמידת החלה, את תוכנית העיזבון שלך. האם חלו שינויים המחייבים עדכון? אם כן, יתכן שתצטרך לעדכן את צוואתך.

כמו כן, סקור את הכיסוי שלך בביטוח חיים כדי לוודא שיש לך פוליסה מספיק גדולה כדי להגן על יקיריך כלכלית אם יקרה לך משהו. ואם עדיין אין לכם ביטוח חיים, זה משהו שכדאי לשקול להגיע אליו מוקדם יותר, ולא אחר כך. ככל שאתה צעיר ובריא יותר, ככל הנראה הפרמיות שלך יהיו נמוכות יותר. נפגש עם סוכן ביטוח חיים כדי לדון האם מונח או פוליסת ביטוח חיים קבועה הם הטובים ביותר למצבך.

מספר 5. הערך את ביצועי ההשקעה שלך

חשב את התשואה על כל אחת מהמניות, האג”ח או הקרנות הנאמנות שלך. האם אתה מרוצה מהביצועים שלהם בהשוואה לשאר השוק? אם אינך מאמין שההשקעה תשיב את הפסדיה, יתכן שהגיע הזמן למכור את הכלבים.

סוף השנה הוא זמן טוב לקצור הפסדי מס. קטיף הפסדים מאפשר לך לקזז רווחי הון מההשקעות שלך עם הפסדים הנובעים מהשקעות תחת ביצוע. אסטרטגיה זו אפקטיבית בחשבון תיווך החייב במס, מכיוון שהשקעות ב- 401 (k) או IRA כבר מועברות במס.

מס ‘6. הערך את חובותיך

כחלק מהבדיקה הכספית השנתית שלך, שקול כמה אתה מצליח בניהול חובות. באופן ספציפי, הערך את יחס החוב שלך להכנסה. האם חובות כרטיסי האשראי שלך ירדו השנה? אם לא, הגיע הזמן להבין היכן מתרחשות הדליפות ולנסות לחבר אותן. קשה להתקדם ולהשקיע כאשר יותר מדי מההכנסה שלך עוברת לתשלומי ריבית בכרטיסי אשראי.

איך הריבית על המשכנתא שלך? האם כדאי לכם לשקול מימון מחדש? אפילו טבילה קטנה בשיעורים יכולה לעשות הבדל גדול בחיי המשכנתא, אך עליכם לשקול עלויות סגירה בכדי לבדוק אם זה כדאי.

לבסוף, איך ציון האשראי שלך? אם לא הזמנת עותקים בחינם של דוח האשראי שלך, עכשיו זה זמן טוב לעשות זאת. אתה יכול לקבל עותק אחד בחינם של דוח האשראי לשנה מאת AnnualCreditReport.com. לאחר שברשותך עותקי דוחות האשראי שלך, בדוק אותם היטב וערער על כל שגיאה שאתה נתקל בהם.

מס ‘7. הפחית את מסי ההכנסה שלך

זהו זמן טוב לתכנן את המסים של השנה הבאה. מה אתה יכול לעשות כדי למזער אותם? הוסף את כל הניכויים המותרים שלך ובדוק אם אתה יכול לפרט. עיין ברשימת הניכויים המותרים וודא שאתה מנצל את כל הדברים שאתה זכאי להם. שקול לקבץ ניכויים לשנה אחת או להאיץ ניכויים על ידי תשלום ניכוי מס כדי לעזור לך להגיע לסף הניכוי.

למשל, ניתן לנכות הוצאות רפואיות רק אם הן עולות על 7.5% מההכנסה שלך. אם אתם קרובים, תשלום מראש של חשבון אורתודונטיה או תזמון הניתוח האלקטיבי לפני סוף השנה עשוי לחסוך לכם קצת כסף על מיסים.

מס ‘8. סקור את תוכניות הפרישה שלך

ואחרון חביב, בדוק מה שלומך בקשר לפנסיה. האם אתה תורם את המקסימום לתכנית 401 (k) שלך? זוהי אחת האסטרטגיות הטובות להפחתת המס שקיימות. אם למעסיק שלך אין 401 (k), האם הוא מציע תוכנית אחרת? אם לא, שקלו להקים IRA בעצמכם.

כמו כן, בדוק האם החברה שלך מציעה דרכים אחרות לחסוך, כגון חשבון חיסכון בריאות. HSA אינו תוכנית פרישה, כשלעצמה, אך זוהי דרך טובה לחסוך בהוצאות רפואיות עתידיות על בסיס מועיל למס.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *