מה לעשות עם העלאת השכר שלך (או כל נפילה כספית אחרת)

בקשת העלאה השתלמה עבור עובדים רבים בשנים האחרונות, בעיקר צעירים יותר. נפילה כספית – בין אם מדובר בגיוס, מתנה, ירושה או המולה צדדית – היא תמיד דבר טוב, אך אתה רוצה לוודא שאתה מנהל את המזומנים בתבונה. להלן כמה דרכים חכמות להתמודד עם דחיפה בחשבון הבנק שלך.

תגיד שלום לתקציב חדש

אם יש לך העלאת שכר, כל הכבוד! אך לפני שתחליט כיצד להוציא את זה, בדוק את תשלומי המשכורת שלך בכדי לבדוק כמה אתה לוקח בפועל הביתה בכל חודש, מכיוון שמסים עשויים להיות יותר ממה שאתה מצפה. ואז הערך מחדש את התקציב שלך (או למד מדוע חשוב ליצור תקציב, אם עדיין לא עשית זאת). ברגע שיש לך תוכנית מוצקה לשלם את כל החשבונות שלך במועד, חקור דרכים לשיפור המצב הכלכלי שלך עם הכספים החדשים שלך.

נשקו לשלום מחובות בריבית גבוהה

על פי דוח הרגלי הכסף טוב יותר מאחד מכל שישה אלפי שנה. בכל פעם שמקבלים מעט כסף נוסף, זה חכם להפוך את החוב לריבית גבוהה בראש סדר העדיפויות. להיפטר מחובות יש השפעה מטפטפת על הכספים שלך. על ידי ביטול חיובי ריבית גבוהה ותשלומי מינימום גדולים, אתה יכול לפנות יותר כסף למטרות פיננסיות אחרות. פחות חוב יכול גם לעזור בשיפור ציון האשראי שלך, כלומר אתה עשוי להעפיל לריבית נמוכה יותר על משכנתא והלוואות רכב.

היכונו לשעת חירום

אם עדיין לא התחלתם, זה הזמן המושלם להתחיל בבניית קופת חירום. באופן אידיאלי כדאי לנסות לחסוך לפחות שישה חודשים מהוצאות המחיה הבסיסיות שלך, ותוכל להשתמש בכסף הזה לדברים כמו תיקוני רכב, ביקורי רופאים או לשלם את החשבונות שלך אם תאבד את עבודתך. ככה, תוכלו להימנע מללוות כסף, להוסיף יתרות אשראי או להשתמש בחיסכון המיועד ליעדים פיננסיים אחרים.

טיפ: אם קיבלת העלאת שכר, אתה יכול להתאים את ההפקדה הישירה שלך כך שחלק מתשלומי המשכורת שלך יעבור ישירות לחיסכון או להגדיר העברות אוטומטיות לחשבון החיסכון שלך.

מימן את עתידך

הוספת לחשבון פרישה היא אחת הדרכים הטובות ביותר לשימוש בהכנסה חדשה, במיוחד אם המעסיק שלך תואם את התרומות שלך. שקול להגדיל את התרומות שלך בשיעור זהה לגיוס שלך. אתה יכול גם להתחיל להשקיע חלק מהכסף למטרות אחרות לטווח בינוני עד ארוך כמו מקדמה על בית.

תחיה קצת

ברגע שאתה מרגיש שיש לך תוכנית טובה לסדרי העדיפויות המפורטים לעיל, אתה יכול לשקול דרכים אחרות שהכספים הנוספים שלך יכולים לעזור לך לשפר את חייך. חשוב על איך אתה יכול ליישר את ההוצאות שלך לערכים שלך ולמטרות שלך. לדוגמה, תוכלו להקדיש מעט יותר לארוחות המוצא או לשירות ניקיון כדי לפנות זמן שתוכלו לבלות עם המשפחה והחברים. או שתוכל לשים קצת כסף למטרה שחשובה לך, כמו למשל להצטרף לחדר כושר לשיפור בריאותך, לקח שיעור לקידום הקריירה שלך או לחסוך לחופשה החלומית שלך.

צא לחופשה

אחת הדרכים הפופולריות להוציא העלאה שנתית או בונוס היא על נסיעות וחופשות. תן לי להיות ברור, אני הכל לחופשות כאשר החשבונות משולמים ואין לך שום חובות מעל הראש. אבל אם יש לך סדר עדיפויות אחר לדאוג קודם, אולי מילוט לא אמור להיות בראש סדר העדיפויות שלך כשאתה מחליט כיצד לבזבז את העלאתך.

חסוך לפרישה

כשמדובר בפרישה, העלאה או הבונוס שלך יכולים לעשות דברים גדולים עוד יותר. נניח שמרגרט מקבלת העלאה של 3% על המשכורת שלה 45,000 דולר. יהיו לה שתי אפשרויות:
• אפשרות מס ‘1: לפגוע בתשלום הבית המגיע לה. מרגרט יכולה ליהנות מהמחיר המשכורת שלה 80 דולר לחודש נוספים.

• אפשרות מס ‘2: הכניסו את העלייה לעבודה ב- 401 (k) שלה. מכיוון שתרומות 401 (ק) שלה הינן לפני מס, מרגרט יכולה להפיק יותר מהגיוס שלה על ידי הצבתה לקראת פרישתה. בליטה של ​​80 דולר הופכת לכ -110 דולר כשהיא מושקעת לפני מיסים. במשך 30 שנה זה יכול להוסיף כמעט 250,000 $ לביצת הקן שלה!

האם אתה מעדיף להוסיף 80 דולר לתשלומי המשכורת החודשיים שלך או כמעט 250,000 $ לחיסכון הפרישה שלך? זו בחירה קלה! בכך שהיא תורמת יותר לחשבון הפרישה שלה, מרגרט מורידה את הכנסותיה החייבות במס ומכניסה את מלוא הכוח בגידולה לבניית ביצת הקן שלה. איזה הבדל זה יכול לעשות!

העלאה היא רק ההתחלה

אם אתה משתמש בגיוס או בונוס שלך כדי לפרוע חובות או לגדל את קרן הפרישה שלך, אתה יכול להיות בטוח שאתה בוחר בחירה שתשפיע לטובה על עתידך הכלכלי. מה יכול להיות טוב יותר מזה?

מקצוען להשקעה הוא חבר הצוות האידיאלי שיעזור לכם לבצע מהלכים חכמים שמשתלמים לטווח הארוך. ועם תכנית SmartVestor שלנו, קל למצוא יועצים מוסמכים שתהיה להם שותפות כשאתה בונה עושר. הם יכולים לעזור לך להבין את האפשרויות שלך, כך שתרגיש בטוח שאתה מקבל החלטות חכמות לגבי עתידך.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *