חשיבות היציבות הפיננסית

ישנם שני סוגים של יציבות פיננסית. אחת מהן קשורה לכספינו האישיים. לאחר השלכה רחבה יותר, רחבה יותר והוא נוגע לעסקים ומדינות.

במאמר זה, נדון מדוע יציבות פיננסית חשובה בחיים. אני מתכוון ליציבות פיננסית אישית.

תן לי לנסח את זה ככה.

האם אי פעם נשברת ולא היה לך כסף להרשות לעצמך ארוחה? או שנמנע לך מזומנים כשהיית הכי זקוק לו? ראיתי אנשים עוברים את התרחישים האמיתיים האלה. ותסמכו עלי, הם סיוטים חיים.

פתגם ישן אומר שכסף לא יכול לקנות לך אושר. נכון מאוד. אני אסכים עם זה. אבל כסף בהחלט יכול להרחיק את האומללות. זו הסיבה העיקרית לכך שיציבות פיננסית חשובה בחיים.

הסופרת, היועצת הפיננסית האמריקאית ומנחת הטלוויזיה סוזן (סוז) אורמן אומרת: “חלק גדול מהחופש הפיננסי הוא בכך שהלב והנפש שלך יהיו חופשיים מדאגה מהמצבים שבחיים.”

ה’מה-אם-אלו ‘עליהם מדבר סוז הם חרטות שונות בחיים שיכולים להתעורר בגלל חוסר יציבות פיננסית. לכן, כדי להבין את היציבות הפיננסית, הבה ראשית מהי חוסר היציבות הפיננסית?

הגדרת חוסר יציבות פיננסית אישית
לעניות דעתי ועם זאת הכנות, חוסר יציבות פיננסית איננה רק מחסור בכסף זמני. חוסר יציבות פיננסית פירושו לא להיות בעל הכנסה נאותה מכל סיבה שהיא. זה מתורגם כחסכון, ללא השקעות ואולי שום מקור להשיג כסף או משאבים אחרים כשנדרש בהחלט.

חוסר יציבות פיננסית פירושו גם תלות לאחרים בצרכים יומיומיים, בסיסיים והלוואות ענקיות ואשראי עקב הוצאות מעבר לגבול. עבורי, חוסר יציבות פיננסית פירושו גם חוסר נכונות כללית לצאת ממצב כזה.

יכולות להיות הרבה הגדרות, אבל אני מעדיף להישאר עם שלי.

כעת, נראה מדוע יציבות פיננסית חשובה בחיים.

חשיבות היציבות הפיננסית בחיים
יציבות פיננסית לא אומרת אוטומטית חיים נטולי לחץ או חיים ללא בעיות. לחץ ובעיות הם חלק בלתי נפרד מחיינו. לפיכך, ליציבות הפיננסית מספר תכונות שונות.

היציבות הפיננסית קונה כבוד

בין אם אנו מסכימים ובין אם לאו, אך הנטייה הנפוצה היא להימנע מאנשים שתמיד מבקשים כסף או דברים או מספרים את הבעיות שלהם בגלל חוסר כסף. אנו נמנעים מאנשים כאלה. לא משנה כמה הם מוכשרים או טובי טבע, הנטייה היא להתנער מאנשים כאלה.

כעת נניח שאתה האדם שמבקש כסף או דברים ומתלונן על תלאות. האם היית מקבל כבוד מאנשים כולל קרובי משפחה? בהחלט לא. החברה המודרנית מכבדת רק אנשים שהם יציבים כלכלית. אפילו דמות מוצלת עמוסה בכסף זוכה לכבוד. מכאן שיציבות פיננסית קונה כבוד.

בריאות גופנית ונפשית

סיבה נוספת לכך שיציבות פיננסית חשובה לחיים היא החיים עצמם. באופן כללי, אנשים שאינם יציבים כלכלית סובלים ממתח והפרעות רגשיות. במשך פרק זמן אלה אלה משפיעים על הגוף. אדם לא יציב מבחינה כלכלית יכול לסבול מכאבים, כאבים, קדחת תדיר וזיהומים. כי קיים קשר חזק בין בריאות גופנית ונפשית ידוע עוד מימי קדם.

לפיכך, היציבות הפיננסית מבטיחה שלא תיפגע קורבן למתח ופרעות נפשיות הקשורות לכסף. כסף מעניק לך אוכל בריא ובמידת הצורך טיפול רפואי. אפילו אנשים חזקים כלכלית חווים לחץ, אך מסיבות שונות. והלחץ הזה לא בהכרח גורם למחלות נפש.

יציבות פיננסית ומשפחתית

זוגות עשירים מסתדרים מצוין. זה מה שהובלנו להאמין לאורך כל הדרך. וזה זבל מוחלט. סקר שערך יומי כלכלי מוביל מגלה, פחות מ -30 אחוז מהזוגות סומכים על בני זוגם בענייני כסף. עוד 26 אחוז מאוכלוסיית המדגמים או הנשאלים אומרים כי השותפים שלהם חשאיים לגבי הכספים האישיים. זה בתורו מוביל לריבים בנישואין.

למה? מכיוון ששני בני הזוג חוששים מיציבות פיננסית. הסקר מגלה כי הוצאות יתר של שותף והזנחת השקעות הן הסיבה העיקרית לחוסר אמון זה. ללא חיסכון והשקעות נאותים לא יכולה להיות יציבות פיננסית. וזה יישאר סיבה לאי-הסכמה זוגית.

תעסוקה והזדמנויות עבודה

מעסיק יעסיק אותך רק כשנראה שאתה יציב כלכלית. מכיוון שהם לא רוצים שבעיות הכסף שלך ישפיעו על העסק שלהם. אנשים יציבים מבחינה כלכלית מסוגלים להתמקד טוב יותר בעבודה ויכולים להתגלות כפרודוקטיביים ביותר. הם לא לוקחים את הבעיות הקשורות בכסף שלהם לעבודה.

בעוד שאנשים עניים הם גם עובדים ויעילים, אבל העוול הפיננסי שלהם לפעמים מדגיש אותם מעבר לגבול. גם בעיות הכסף שלהם מגיעות למשרד. כתוצאה מכך, התפוקה שלהם יכולה להיות לא עקבית. זה לא כלל ככזה, אך מצבים כאלה יכולים להיווצר.

בעלות על בית קבוע

לבעלות על בית יש משמעות רבה בהודו. עבור רוב האינדיאנים הרגילים, בעלות על בית היא מטרה לכל החיים. ורבים משיגים יעד זה באמצעות עבודה קשה ותכנון פיננסי נכון. לבעלות בית משלו יש יתרונות אדירים: זהו נכס שערכו עולה עם השנים. וזה מספק מחסה.

אנשים לא יציבים מבחינה כלכלית צריכים להתגורר בחצרים שכורים, לעתים קרובות דירות זול מאוד ומעורפל, אלא אם כן יש להם בית הורים או אבות. הם תלויים באחרים לצורך המחסה האנושי הבסיסי. והם יכולים לאבד מקלט בכל עת אם בעל הבית יפנה אותם מכל סיבה שהיא.

זקנה ופרישה

סיבה נוספת לכך שיציבות פיננסית חשובה בחיים היא זקנה ופרישה. אדם או זוג יציב מבחינה פיננסית מסוגל להשקיע בתוכניות ותכניות לעושר של מאות שנות הזהב בהן ההפסד של הכנסה רגילה. מכאן שהם יכולים לנהל חיים מאושרים יותר כגמלאים.

פחות לחץ ובריאות טובה יותר

בסקר שערך האיגוד הפסיכולוגי האמריקני, 73% מהאנשים רשמו כסף כגורם מספר אחד המשפיע על רמת הלחץ שלהם. זו בעיה מכיוון שמתח מתמשך אינו סתם לא נעים – הוא קטלני. מתח הוא תורם משמעותי לשלל מחלות גופניות קשות כמו מחלות לב, שבץ מוחי, דיכאון ואפילו השמנת יתר. על ידי ביצוע העבודות הדרושות בכדי לסדר את הבית הפיננסי שלך, אתה עשוי להוסיף כמה שנים, ואיכותיות יותר, לחייך.

אפשרויות נוספות בחיים

כשאתה מנהל כסף טוב ומתכנן למחר, יש לך שליטה רבה יותר על חייך שלך. לעומת זאת, אלה שקועים בחובות כבדים הם עבדים לתשלומם ומה שהבנקים יאפשרו להם לעשות. רוצה לקבל את המרווח הכספי הדרוש כדי לבצע שינוי בקריירה? רוצה שיהיו לך אפשרויות נוספות הקשורות לחינוך ילדיך? ואז הקריב עכשיו קרבנות קטנים שיעצימו אותך אחר כך.

לעומת זאת, אדם שאינו יציב מבחינה כלכלית בדרך כלל יהיה תלוי באדם חביב שיספק מזון, מחסה ובגדים ולעיתים קרובות, תרופות בגיל מבוגר. אלא אם כן צדקה כלשהי מחליטה לעלות עליהם, אנשים לא יציבים מבחינה כלכלית עומדים בפני הסיכוי הקודר מאוד של גורל בעת זקנה.

החופש להיות נדיב

לאנשים שהם יציבים כלכלית יש מרווחיות רבה יותר. במילים אחרות, הם לא חיים עד הסוף (או מעבר לאמצעי) שלהם. הם בונים מעט מאגר בתוכנית הכספית ל”מה יהיה “בחיים. זו הרגשה נפלאה כאשר אתה פתאום מתמודד עם צורך או מטרה שאתה רוצה נואשות לתמוך בה … ויש לך את האמצעים לעשות זאת.

ילדים יציבים יותר מבחינה כלכלית

לילדים הגדלים בתרבות משפחתית של אוריינות פיננסית ואחריות יש סיכוי גדול יותר להיות יציבים כלכלית בחייהם הבוגרים. ותסמכו עלינו, זה דבר נפלא שיש ילדים בוגרים שיכולים לטפל בעצמם ולא צריכים להזדקק שוב ושוב להורים בבגרותם כדי להגיע לגמר. אבל אל תניחו שהם ילמדו הכל באמצעות אוסמוזה. היו מכוונים בללמד את יסודות ניהול הכסף לילדיכם.

נישואים טובים יותר

אבדי כסף קשים במערכות יחסים. יום ההתחשבות הבלתי נמנע (כמו כאשר יש לחייב את חשבון כרטיס האשראי או שהמשכנתא נמצאת בעיקול) יכול להפיץ את נקודת האצבע ולגרום לזוגות להפעיל זה את זה, ולא לעבוד יחד כדי לתקן את הבעיה. זוגות עם תוכנית פיננסית מושכלת ומנוהלת הדדית אולי לא יקבלו את כל מה שהם רוצים, אבל הם נוטים פחות להאשים זה את זה בזה.

לסיכום
אז בסופו של דבר זה מרמז שכולם יקבלו הזדמנויות להתייצבות כלכלית. עם זאת, אנשים אלה נכשלים מכיוון שהם לא יכולים לנהל כספים, לחסוך או להשקיע בצורה מדהימה.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *