מפתחות להגיע ליציבות פיננסית

דמיין עולם שבו אתה לא צריך להילחץ כל הזמן על כסף. יש לך מספיק בכדי לכסות את החשבונות וההוצאות הרגילות שלך. יותר מזה, איך תרצה לדעת שאתה יכול להרשות לעצמך לחיות את אורח החיים שאתה רוצה לחיות? כל הדברים האלה אפשריים כשאתה יציב כלכלית. אז מהי יציבות פיננסית ואיך תוכלו להגיע לשם? בואו נסתכל.

מהי יציבות פיננסית?
כשאתה יציב כלכלית אתה מרגיש בטוח במצבך הכלכלי. אינך דואג לשלם את החשבונות שלך מכיוון שאתה יודע שיהיו לך הכספים. אתה חופשי מחובות, יש לך כסף שנחסך למטרותיך העתידיות ויש לך מספיק חסכון בכיסוי חירום. יציבות פיננסית לא נוגעת להיות עשירה. למעשה, זה בכלל לא מספר. זה יותר הלך רוח. כשיש לך יציבות פיננסית, אינך צריך להילחץ על כסף ותוכל למקד את האנרגיה שלך באזורים אחרים בחייך.

זה אולי נשמע כמו חלום, אבל יציבות פיננסית זה משהו שתוכלו להשיג. זה ייקח קצת זמן ותצטרך להכניס את העבודה. אם בכל זאת תבצע את עשרת הצעדים האלה, תוכל להגיע לחלומות הפיננסיים שלך.

הפוך את הכספים שלך לאישיים
חשוב מאוד לומר זאת ממש מהעטלף: הכספים האישיים שלך הם אישיים. זה לא אומר אישי במובן זה שאתה לא יכול לדבר עם אף אחד על הכסף שלך. הפיכת הכספים שלך לאישיים פירושו להתמקד במצבך ולא לדאוג למצב של מישהו אחר.

זה אחד הדברים החשובים ביותר כדי לעזור לך להגיע ליציבות פיננסית. אנו חיים בתרבות בה אנו משווים את עצמנו ללא הרף לאחרים. אומרים לנו שאנחנו צריכים לחיות אורח חיים מסוים מכיוון שככה אנשים חיים מצליחים.

חסום את כל הרעש הזה! תשכחו ממעקב אחר הג’ונס. לא משנה אם החברים שלך מרוויחים יותר כסף ממך. הדבר היחיד שחשוב הוא כמה יש לך ואיך אתה יכול להשתמש במה שיש לך כדי להשיג את המטרות שלך.

חלק חשוב נוסף מכלל זה הוא שכחה מ”דרך הנכונה “לעשות דברים. כן, חלק מההחלטות הכספיות בדרך כלל טובות יותר מאחרות. עם זאת, דברים רבים במימון אישי תלויים באדם. אין שיטה או לוח זמנים ספציפי אחד הטוב ביותר לכולם.

אם אתה יוצר יעד חיסכון ואתה מתגעגע אליו, אל תכה את עצמך בגלל שאתה עושה את הדבר הלא נכון. רק תראו מה קרה. מה הלך טוב ומה לא הלך טוב? השתמש במידע זה כדי להשתפר לפעם הבאה.

להבין שההשקעה החשובה ביותר שלך היא בעצמך
לפני שתחשבו אי פעם להשקיע כסף בשוק המניות, עליכם להסתכל ולהשקיע בעצמכם. השקיעו את הזמן, האנרגיה והכסף בכדי ללמד את עצמכם את הכישורים הדרושים לכם. זה כולל תארים במכללה. זה כולל גם ידע ומיומנויות אחרים. לימוד דברים שלא קשורים ישירות לתפקיד שלך יכול לפעמים לעזור לך בדיוק כמו מיומנויות הקשורות לעבודה. בדרך כלל מעסיקים רוצים עובדים מעוגלים שיכולים לתרום לחברה בכמה דרכים. הם רוצים גם מישהו שמראה את הדחף והשאיפה לשפר את עצמם.

האם כישורי הראיונות שלך עיכבו אותך מקבלת את העבודה החלומית ההיא? ישנם שיעורים, ספרים ומשאבים מקוונים בהם תוכלו להשתמש כדי לשפר לפעם הבאה. שיפור הכישורים שלך הוא תמיד השקעה טובה. זה פותח בפניך יותר הזדמנויות ומגדיל את פוטנציאל הרווחים בקריירה שלך.

יחד עם זאת, בריאותך חיונית להצלחה שלך. דבר אחד שמנקז חשבון חיסכון מהר מאוד הוא חשבונות רפואיים. אמנם אינך יכול למנוע את כל המחלות, אך תזונה בריאה עם שינה קבועה ופעילות גופנית יכולה לעבור דרך ארוכה. זה אומר גם להגביל את הלחץ שלך. מצא דרכים להירגע ולהירגע.

הרוויח הכנסה על ידי עשיית משהו שאתה נהנה ממנו
הדרך העיקרית עבור רוב האנשים להרוויח כסף היא באמצעות עבודה. אז אם אתם חושבים על יציבות פיננסית, המקום הטוב ביותר להתחיל בו הוא עבודה שתשלם לכם הכנסה קבועה. אפילו טוב יותר הוא למצוא עבודה שאתה נהנה ממנה.

ביצוע עבודה שתיהנו מהם יקל על הדברים הרבה יותר. עבור אנשים מסוימים זה אומר לשנות קריירה. פירוש הדבר יכול לשנות חברות כי אינך אוהב את האנשים או את המבנה בחברה הנוכחית שלך. אולי המפתח עבורך הוא לקבל משרה חלקית ולהתחיל פרילנסר. זה אולי לא נשמע כמו הדרך המקובלת לעשות דברים, אבל האושר שלך (והשפיות) חשוב יותר מהקונבנציה.

התחל תקציב
זה נכון, תקצוב. ככל הנראה שמעת את העצה הזו בעבר. התקציבים אינם רעים ככל שיהיו. תקציב הוא רק כלי שיעזור לך לבזבז כסף על הדברים שאתה רוצה לבזבז עליהם כסף.

ראשית, מדוע חשוב תקציב? כשאתה שומר על תקציב, אתה יכול לעקוב לאן הולך הכסף שלך. קל להוציא יותר ממה שאתה צריך אם אתה לא באמת יודע כמה אתה מוציא. אז יותר מכל דבר אחר, תקציב עוזר לך לעקוב אחר הכסף שלך.

ברגע שאתה יודע כיצד להוציא את הכסף שלך, אתה יכול לעשות תוכנית. תמיד יש דברים חיוניים שעליך להוציא עליהם כסף. זה יכול לכלול את שכר הדירה או המשכנתא שלך, חשבונות שירות, מזון, תשלומי רכב או הובלה לעבודה וממנה. דברים חיוניים אלה צריכים להכיל כמחצית מההוצאות שלך. (בדרך כלל מומחים ממליצים ששכר הדירה / המשכנתא שלך לא יעלה על יותר מ -30% מההוצאות החודשיות שלך.)

אז אתה צריך לנסות לשים 10% עד 20% מהכסף שנותר לעתידך. המשמעות היא חשבון הפרישה, קרן החירום וחשבונות חיסכון אחרים. ברגע שתעשה את כל זה, אתה יכול לחיות מהכסף שנותר. כדי לוודא שלא משקיעים יתר על המידה, אולי תרצה להבין כמה אתה צריך להוציא כל חודש על דברים נפוצים כמו לאכול בחוץ או לקנות בגדים. ללא קשר בדיוק על מה אתה מוציא כסף, נסה להוציא בכוונה. שים את הכסף שלך לדברים החשובים לך. ואז לקצץ בשאר.

לחיות מתחת לאמצעיך
כמו יצירת תקציב, זו עצה שאנשים רבים שמעו. הבעיה היא שרבים מאיתנו מתקשים לעקוב אחריה. כאמור בשלב ראשון (הפוך את הכספים שלך לאישיים), אנו חיים בעולם בו אנו שומעים כל העת על הדברים שאנו “צריכים” לקנות. קל מאוד להוציא כסף על דברים נוספים שאיננו זקוקים להם. עם זאת, החיים מתחת לאמצעים שלך הם המפתח להצלחה הכלכלית לטווח הארוך. אם אתה מוציא באופן קבוע את כל הכסף שלך, או יותר כסף ממה שאתה מרוויח, אינך יכול לצפות לגייס חסכון כלשהו.

מגורים מתחת לאמצעים שלך עובדים במקביל לתקצוב. התקציב שלך אומר לך כמה כסף יש לך ויכול להוציא בכל חודש. אז אתה יכול לעבוד עם המספר הזה כדי לוודא שאתה לא מבזבז יתר על המידה.

צור קרן חירום
לפני שאתה חושב יותר מדי על הכנסת כסף לפנסיה או כלפי החוב שלך, עליך לפעול לבניית קרן חירום.

קופת חירום היא דרך להגן על עצמך מפני הבלתי צפוי. תמיד יש סיכוי שתאבד את מקום העבודה ותצטרך להסתדר קצת בלי משכורת רגילה. אולי אתה צריך לבצע תיקון גדול לרכב או לצאת לטיול שלא תכננת. קופת חירום תכסה את כל העלויות או את כולן ותעזור לך לעבור תקופה קשה. קרן חירום תקל גם על דעתך על ידי מתן תוכנית גיבוי.

לפעמים אנשים מדלגים על קופת חירום לטובת חסכון לפרישה. ואז עולה הוצאה גדולה והם צריכים למשוך כסף מחשבון הפרישה שלהם בכדי לכסות את זה. הוצאת כסף מוקדם מחשבון הפרישה שלך צריכה תמיד להיות פריט אחרון. זה גורע מחיסכון הפרישה שלך וכנראה שתצטרך לשלם קנסות. לדוגמה, אתה צריך לשלם קנס של 10% אם אתה מבצע משיכות מוקדמות מ- 401 (k).

לשלם את החוב שלך
החוב תמיד יקשה על היציבות הפיננסית. ברגע שאתה יודע כמה אתה יכול להוציא בנוחות (באמצעות תקצוב) וברגע שיש לך קרן חירום, התמקד בהיפטר מהחובות. פרע את כל החובות בכרטיס אשראי שיש לך והימנע מחובות עתידיים בכרטיסים שלך. יש הלוואות סטודנטים? בצע תשלומים נוספים כדי להיפטר מהם במהירות האפשרית. רק בגלל שחתמת על תוכנית תשלום 10-, 20 או 30 שנה לא אומר שאתה לא יכול לפרוע את ההלוואות שלך מוקדם יותר. תשלום הלוואות מוקדם יותר יחסוך לך כסף בטווח הרחוק מכיוון שתשלם פחות בריבית.

האזהרה היחידה כאן היא משכנתא. אם יש לך משכנתא, יש לך זמן לשלם אותה. יש לתעדף את כל החובות האחרים לפני המשכנתא. אתה עדיין צריך לבצע את כל תשלומי המשכנתא שלך, אבל קודם להכניס כסף נוסף לחובות האחרים שלך. ברגע שיש לך את החוב האחר שלך ששולם ופעם יש לך חסכון לפרישה (שלב שמונה), אתה יכול להתמקד בתשלום המשכנתא מוקדם (אם תרצה).

השקיעו לפרישה
כשאת צעירה, קשה לחשוב על פרישה. מדוע כדאי לך לחסוך כסף למשהו שנמצא במרחק עשרות שנים? לרוע המזל חשיבה זו היא הסיבה שבאמריקאי הממוצע אין חסכון בפנסיה. אם אתה רוצה להגיע ליציבות פיננסית, אתה צריך גם לתכנן את הימים שבהם לא תהיה לך משכורת. זה נכון במיוחד אם יש לכם תוכניות לפרישה. רוצה לנסוע אחרי שתפרוש? רוצים להתנדב או לקחת שיעורים מקומיים? אלה דברים גדולים, אבל אי אפשר לעשות אותם בלי כסף.

תעדכן את פרישתך עכשיו ותודה לעצמך בעתיד. גם אם אין לך הרבה מה לחסוך לפרישה, התחל עכשיו. מישהו שמתחיל מוקדם ירוויח יותר בטווח הרחוק בזכות הקסם של ריבית מתח.

כשאתה חושב על חסכון לפרישה, התחל בעבודה שלך. מעסיקים רבים מציעים תוכנית 401 (k) או 403 (b). נצל את אלה, במיוחד אם הם מציעים התאמת מעסיקים. התאמת מעסיקים היא כאשר המעסיק שלך יתאים לחלק מהתרומות שאתה תורם לתכנית הפרישה של החברה שלך, או את כולן. לא לנצל התאמת מעסיקים זה כמו להעביר כסף בחינם.

אם המעסיק שלך לא מציע תוכנית פרישה, אתה יכול לפתוח חשבון פרישה פרטני (IRA).

ודא שיהיה לך כיף
כשאתה מתמקד בחיסכון בכסף או בתשלום חובות, קל לשכוח מהכיף. אחרי הכל, כיף כמו דברים בדרך כלל עולה כסף. אבל אל תתמקד כל כך בכסף שלך שאתה שוכח לחיות. הנאה מחייכם תעזור לשמור עליכם ובריאים.

כשאתה מסתכל על כמה אתה יכול להרשות לעצמך להוציא כל חודש, נסה לתקצב סכום מסוים רק בשביל הכיף. אולי אתה יכול לקבל עיסוי כל כמה חודשים או לצאת למופע. המשך גם לחפש אירועים זולים וחינמיים. צאו לטיול או הזמינו חברים לערב משחק. דרך נהדרת נוספת לעשות כיף היא לחגוג את ההצלחות הפיננסיות שלך. האם פשוט שילמת אחד מכרטיסי האשראי שלך? נסה אחת מחמש דרכים חסכניות לחגוג את הצלחות החוב שלך.

היצמד עם זה!
בעולם אידיאלי, היית נשארת בתקציב שלך כל חודש. המכונית שלך לעולם לא תזדקק לתיקונים ולעולם לא תאבד את מקום עבודתך. למרבה הצער, אנחנו לא חיים בעולם אידיאלי. דברים לא צפויים עולים ולפעמים אתה פשוט מוציא יותר כסף ממה שאתה צופה. זה בסדר. זה קורה למיטבנו. נסה לא להתייאש כאשר הדברים לא הולכים כמתוכנן.

גם כשדברים לא מסתדרים, עקוב אחריו. להישאר עם זה גם אם אתה נופל במשך שבועות, חודשים או שנים. אל תדאג לעשות דברים בצורה מושלמת. עשו כמיטב יכולתכם ונסו להשתפר רק בכל יום.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *