מימון לרכבים: מדריך למתחילים

קניית מכונית היא לא רק אחת ההחלטות המעשיות החשובות ביותר בחייו של אדם – אלא זו גם אחת ההחלטות הכספיות החשובות ביותר. מכיוון שרוב האנשים אינם יכולים להרשות לעצמם לקנות רכב חדש לחלוטין, העוסקים מציעים מספר אפשרויות מימון כדי להפוך את מלאי שלהם לנגיש ובמחיר סביר. אפשרויות אלה מהוות גם דרך לתעשיית הרכב להגדיל את מרווחי הרווח שלהן, ולכן חשוב לדעת איזו בחירה מתאימה לכם ביותר – ולא רק מועילה עבור הסוחר שלכם. למרבה המזל, רוב האנשים יכולים למצוא אפשרות שמתאימה לתקציב שלהם ולאינטרסים שלהם.

יש קונים שאינם יודעים שיש דרכים לשלם עבור רכב חדש שאינו כרוך במימון באמצעות סוחר או מתווך. למעשה, חלקם עשויים להיות ריאלי מבחינה כלכלית. מאמר זה עוסק ברבים מתכניות מימון הרכב השונות בכדי לעזור לכם להבין מה מתאים ביותר לצרכים שלכם. כמו תמיד, כדאי לשוחח עם יועץ פיננסי שיעזור לך להבין מה אתה יכול להרשות לעצמך ואיך להתאים לצרכים שלך לתקציב שלך.

רכישות על חוזים אישיים
רכישות חוזיות אישיות דורשות בדרך כלל הפקדה בסכום חד פעמי כדי לפתוח את ההסכם וסכום חד פעמי המכונה תשלום בלון כדי לסגור את הרכישה. תסכימו לשלם מספר מוגדר של תשלומים חודשיים לאורך תקופת ההתקשרות בין שני הסכומים החד-פעמיים. תהיה לך גם אפשרות להחזיר את הרכב לאחר ששולמו התשלומים החודשיים או למכור אותו כדי לשלם את יתרת מחיר המדבקה.

אפשרויות אלה זמינות מכיוון שרכישת חוזים אישיים מבוססת על ערכים עתידיים מינימליים מובטחים, או MGFVs. המשמעות היא שהסוחרים קובעים מה יהיה הרכב שווה בסוף החוזה, כל עוד תדאגו לתחזק את הרכב בהתאם לתנאי החוזה שלכם. דרישות אלה כוללות בדרך כלל קילומטראז ‘מירבי ושמירה על מצבה של המכונית לאורך זמן.

מכיוון שאינך בבעלותך על הרכב עד שהחוזה והתשלומים הושלמו, עליך לזכור כי ערך הרכב בסוף החוזה הוא חשוב ביותר. מסיבה זו, רכישות על חוזים אישיים עשויות להיות בחירה טובה יותר אם אתם מתכננים לקנות מכונית חדשה אחת לכמה שנים. עם זאת, יתכן שהם אינם האפשרות הנכונה עבורך אם אתה מתכנן לשמור על רכבך לטווח ארוך, מכיוון שהוא יכול להיות יקר יותר מתוכניות מימון אחרות.

ליסינג אישי
ליסינג אישי דומה לרכישות חוזיות אישיות בכמה אופנים. תוכניות אלה כוללות גם פיקדונות מראש ותשלומים חודשיים, כמו גם מגבלות על תנאי הקילומטראז ‘ותחזוקת הרכב שלך. בניגוד לרכישת חוזה אישי, עם זאת, אינך קונה את המכונית בתום חוזה שכירות אישי. במקום זאת, תוכלו לכבות אותו לרכב אחר. לאילו מגבלות אתה מסכים וכמה משך זמן החכירה קובע את העלויות של תוכנית זו, וזה נפוץ למדי כי יש צורך בתשלומים של שלושה חודשים בתחילת החכירה. עם זאת, שכירות אישיות רבות כרוכות בהטבות שירות, המסייעות לכם לטפל ברכב בהתאם לדרישות החוזה.

אפשרות תשלום זו עשויה להועיל לאנשים שאינם רוצים לרכוש רכב או לשלם עבור הטרחה שבאחזקת רכב אחד. עם זאת, חשוב לבחון את האותיות הקטנות ולקבוע אם זה יהיה חסכוני בטווח הרחוק. שימו לב במיוחד לעלות החודשית ושיעור האחוז השנתי (אפריל) המוצעים בנוסף לסכום החכירה. בהתאם לחוזה שלך, יתכנו חיובים נוספים הקשורים אליו.

רכישות להשכרה
רכישת שכירות דומה לרכישת חוזים אישיים ותוכניות ליסינג אישי בכך שאינך הבעלים של המכונית עד שתסיים לשלם את מחיר המדבקה המלא שלך. המשמעות היא שלא תוכלו למכור את הרכב עד שתשלים את הרכישה ללא אישור מהסוחר. אתה תשלם חודשי לכיוון העלות הכוללת של המכונית בנוסף לריבית שנקבעה מראש עד שתסיים את תוכנית התשלומים שלך, ובשלב זה אתה הבעלים של הרכב. זה די מקובל כי העוסקים דורשים בערך 10 אחוזים כהפקדה חד פעמית בעת התחלת רכישת שכירות.

תוכניות מימון אלה יכולות להיות נוחות אך יקרות יותר מאופציות אחרות. קיימת גם האפשרות האמיתית לכך שהרכב יוסר מחדש אם לא תשלם. אם מצבך הכלכלי או תוכניות התחבורה שלך משתנות לאחר החתימה, אתה יכול להחזיר את המכונית ולסיים את חוזהך.

סוחרים בדרך כלל יציעו לך סדרה של אפשרויות נוספות להוסיף לתכנית המימון שלך מאחר ואלה מגדילות את רווחיהן. עם זאת, חיוני ביותר שתבחן את האותיות הקטנות באפשרויות אלה; יכול להיות שהחלטת שאתה לא צריך את מה שמוצע או שזה לא שווה את העלות הנוספת. הסוחר שלך עשוי גם להציע לך ביטוח נזק קל לכיסוי כל נזק לרכב שעשוי להשפיע על ערכו, אך יש לך חופש לסרב אם זה לא משהו שאתה מודאג לגביו. מצד שני, חלק מהסוחרים מציעים גם הגנה על הנכס, מה שמעניק לך מידה של הגנת מחיר אם במקרה נגנב הרכב שלך.

אפשרויות מימון מסוג זה זמינות כמעט תמיד בזול יותר מצד ג ‘, לכן הקפד להשוות בין האפשרויות שלך במקום פשוט ללכת על מה שהכי נוח לך. גם אם תחליט לבדוק חבילות כאלו, הכי חכם לא לחתום בקו המנוקד לפני שיש לך את מלוא היקף האפשרויות. כמו כן, זכור כי לסוחרים יש המון חדרים להתנייד בתמחור, ואין שום נזק לדחוף למחיר נמוך יותר.

תוכניות מימון עצמאיות
בנוסף לתוכניות מימון המוצעות ישירות על ידי סוכנות הסוכנות שלך, ישנן גם אפשרויות עצמאיות העשויות להיות זמינות עבורך. בהנחה שלא תוכלו לרכוש את רכבכם באופן מוחלט במזומן, יתכן שתוכלו לרכוש אותו באמצעות כרטיס אשראי, הלוואה אישית או משכנתא. אלה הן אפשרויות חלופיות נפוצות מכיוון שרוב הקונים פשוט לא מפנים את הכספים לכיסוי רכישה כה גדולה בבת אחת. לכל אחת מהתכניות הללו יתרונות וחסרונות משלה.

כרטיסי אשראי
כרטיסי אשראי מציעים גמישות רבה בביצוע רכישות גדולות, כמו רכב חדש. אם יש לך אשראי הולם לרכישה גדולה, זו יכולה להיות דרך פשוטה לרכוש מכונית עם ריבית נמוכה יותר ממה שתמצא באמצעות סוחר. מצד שני, זה לא תמיד המקרה. בהתאם להסכם כרטיסי האשראי שלך, ה- APR עשוי אפילו להיות גבוה יותר ממה שהסוחר מציע. עוסקים גורמים לעיתים חיובים נוספים בגין שימוש בכרטיס אשראי, וחלקם אינם מקבלים אותם כלל. חשוב לזכור את הנקודות הללו כשאתם גולשים בין אפשרויות רכישת הרכב שלכם בקרב עוסקים שונים – וכאשר אתם בוחנים כרטיסי אשראי חדשים בעתיד.

הלוואות אישיות
הלוואות אישיות, כמו כרטיס אשראי, מאפשרות לך ללוות סכום כסף גדול ולהשתמש בו כדי לבצע רכישה גדולה. תוכל לשלם את מלוא עלות המכונית מלפנים, ואז להחזיר למלווה בחזרה לאורך זמן שנקבע מראש.

היתרון של הלוואה אישית הוא בכך שאין שום פיקדון חד-פעמי נדרש בתחילת תוכנית התשלומים שלך, כך שלא תצטרך להצטייד בגוש כסף גדול או למשוך בכבדות את החיסכון שלך. תוכלו גם לבחור את מסגרת הזמן של ההלוואה מבין מגוון אפשרויות. אמנם אפריל עשוי להיות גבוה יותר בהלוואה בנקאית מאשר בהלוואת סוחר, אך יתכן שתהיה יותר משתלמת לשלם פחות כסף לאורך תקופה ארוכה יותר מאשר להפך. יתרון נוסף הוא שבבעלותך תהיה המכונית שלך ברגע שתוריד אותה מהמגרש.

בדומה לכרטיסי אשראי, עם זאת, הלוואות אישיות תלויות כמעט כולן בדירוג האשראי שלך, ולכן יתכן שהן אינן אפשרות עבורך היא צרכי האשראי שלך. ישנם גם חיובים או עמלות שונים הקשורים לתנאי ההלוואה, כמו למשל לפרוע אותה מוקדם מדי או לבצע איחור בתשלומים. וכמובן, מכיוון שאתה הבעלים של הרכב, אתה אחראי לחלוטין לתחזוקו, וכל פחת ערך נופל על כתפיך.

אפשרויות למשכנתא
משכנתא של מכונית חדשה היא משהו שרבים מוצאים כאופציה מעשית. תוכניות אלה פועלות על ידי הוספת עלות הרכב למשכנתא שקיימה בעבר. היתרון של תוכניות אלה הוא ששיעורי הריבית למשכנתא נמצאים כיום בנקודת שפל, מה שאומר שהם אופציה זולה יותר מזו של תוכניות מימון רבות אחרות.

אולם לא כולם רוצים לסכן את ביתם אם יתקלו בקושי כלכלי בלתי צפוי. בנוסף, תלוי בכמות הזמן שנותרה להלוואת הבית שלך, אתה עלול בסופו של דבר לשלם יותר עבור המכונית לאורך חיי המשכנתא ממה שהרכב שלך שווה בפועל.

טיפים לשקלול האפשרויות שלך
מכיוון שתוכניות מימון קיימות לא רק לנוחיות הקונה אלא גם כדי להגדיל את שולי הרווח של העוסקים, יש מקום רב למשא ומתן בקביעת תנאים. זכור זאת כשאתה מדבר עם הסוחר שלך; המחיר שהם מציינים אינו בהכרח העסקה הטובה ביותר העומדת לרשותכם. לא רק שמתאים לך לחלוטין לנהל משא ומתן על עסקה טובה יותר בעצמך, אלא שזה גם לטובתך הכלכלי הטוב ביותר. אין סיבה לשלם יותר עבור רכב ממה שאתה צריך, ואתה לא מחויב להסכים לרכישה. הסוחרים יודעים זאת, אם כי זה משהו שהקונים שוכחים. יש לך אפשרויות, ואם אתה לא מקבל את מה שאתה חושב שהוא עסקה הוגנת, אתה תמיד יכול להתרחק.

קח את התמונה המלאה של אפשרויות המימון שלך. תראו מה זה יעלה לכם בטווח הקצר והארוך כאחד, אך תנו עדיפות לטווח הארוך. זכור שמה שנראה כמו עסקה טובה ברגע זה אולי לא יהיה בהמשך. האם התשלומים הם משהו שאתה יכול להרשות לעצמך באופן ריאלי? האם העמלות שאתה מחשיב הוגנות עבור מכונית חדשה? האם שיעור התשלום החודשי שווה את מה שאולי תצטרך לשלם בתחילת החוזה וסיומו? כל השאלות הללו הן נקודות חשובות שיש לקחת בחשבון תוך השוואה בין האפשרויות שלך למימון רכבך.

זה תמיד זהיר להימנע מחתימה על ניירת כלשהי או הסכמה לתנאים כלשהם לפני שיש לך סיכוי לבדוק את המסמכים שלך בבית במשך מספר ימים. לעולם אל תיתן לסוחר או לממן אחר ללחוץ או להאיץ אותך לקבל החלטה פיננסית כה משמעותית. יש לך זמן לחשוב על האפשרויות שלך ולהשוות אותן, לכן חכם לנצל זאת. הקדיש זמן לבחינת תוכניות המימון הפוטנציאליות בכתב, מביא לך יתרון טוב בהרבה למשא ומתן על הרבה והחלטת איזו אפשרות מתאימה לך – ולא רק לסוחר שלך.

בין אם אתה מחליט כי אפשרות מימון המסופקת על ידי העוסק היא לטובתך או שאתה מעדיף לעבור צד ג ‘, החלק המועיל ברכישת רכב הוא שלקונה יש אפשרויות ומינוף למשא ומתן על תוכנית התשלומים הטובה ביותר. למרות שרכישת רכב עשויה להיראות כמו סיכוי מוחץ, הכרת התנאים והאפשרויות שלך היא הדרך הטובה ביותר לוודא שתוכל לממן רכב חדש מבלי לשבור את הבנק.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *