מהי שותפות עסקית בתחום הכספים?

שיתוף פעולה עם עמיתים לשיפור הביצועים העסקיים הוא עניין מרכזי בעידן זה אחרי המשבר, ורואי חשבון הנהלים ממוקמים באופן ייחודי להפוך לשותפים עסקיים בתחום הכספים, כך עולה ממחקר CGMA חדש שנערך על ידי מכון רואי החשבון האמריקני והמכון הראשי לניהול. רואי חשבון.

במסגרת שותפות עסקית בתחום הכספים: השיחות שנחשבות, המחקר הופך את המקרה לכך שעולם העסקים נמצא במצב דומה כעת כפי שהיה בסוף המלחמה הקרה: הפכפך, לא בטוח, מורכב ועמום.

הסביבה הפוליטית, הכלכלית והחברתית שלאחר המשבר וקצב השינוי לא יספקו עידן קל לעסקים, ”קובע המחקר. “העולם נהיה מחמיא יותר והוא הופך לתנודתי יותר. המשמעות היא שיהיו פחות הזדמנויות לחברות למצוא מקורות ליתרון תחרותי, ועתיד להיות משברים חדשים. יותר ויותר איכות קבלת ההחלטות תהפוך את מפלה ההצלחה העסקית.

שותפים עסקיים פיננסיים יעילים קיימים כבר למעלה מחמישים שנה. מעורבותם של אנשי מקצוע בתחום הכספים בקבלת החלטות עסקיות, פיתוח אסטרטגיה וביצועי נהיגה אינה דבר חדש. עם זאת, אנו עדיין מתבקשים לקבל הנחיות כיצד האוצר יכול לתרום תרומה גדולה יותר לביצועים ארגוניים.

הדו”ח שלנו, שותפות עסקית בתחום הכספים: מדריך נותן ייעוץ מעשי לשוקלים יוזמות של שותפות עסקית ולאלה המחפשים לשפר את גישתם. כאן אנו מספקים סיכום קצר של כמה מהרעיונות שנמצאו – אפילו קצר יותר מהסיכום המנהלי.

הבנת העסק הינה תנאי הכרחי בסיסי לשותפות אפקטיבית בעסקים. הבנה כזו מתקבלת באמצעות שיחות מתמשכות, התבוננות, מחקר ופעולה – נדרשת פעולה כדי לקבל משוב ולהבין הבנה.

על בסיס הבנה עסקית אמיתית, הערכה אובייקטיבית של יכולות הכספים ורמת הביקוש לשירותי שותפות עסקית, ניתן לפתח אסטרטגיה ברמה גבוהה לפיתוח מחלקת הכספים.
למרות שזה עשוי להיות מובן מאליו, יש להדגיש כי יכולת הכספים תלויה באנשים, מבנים ארגוניים, מערכות ותהליכים. הדו”ח דן כיצד ניתן לפתח ידע, מיומנויות וגישות השותפות העסקיות העיקריות, כולל כישורי מסחר ותקשורת. אנו טוענים כי גישות מבוזרות למימון שותפות עסקית מאפשרות טוב יותר תמיכה עסקית, אך מגדילות את הסיכונים של מימון לאבד את האובייקטיביות שלו. אנו גם טוענים כי הכספים צריכים להיות מעורבים באופן פעיל בפיתוח מערכות ותהליכים ברחבי הארגון.

שותפות עסקית בתחום הכספים אינה בהכרח מתאימה לכל הארגונים והדרישה לשירותים כאלה אינה נתונה. הדרך הטובה ביותר לייצר ביקוש היא שהמימון יפתור בעיה עסקית חשובה, אך אנו דנים גם בכמה גישות מועילות אחרות.

הדאגות כי שותפים עסקיים בתחום הכספים עשויים להתקרב יותר מדי לעסק נותרות ונדרש להגן עליהן. לשלמות האישית, לתמיכה בהנהלה הבכירה, לתרבות, להצהרות על ערך אכיפה, לשרוקית ולבקרות אפקטיביות, יש תפקיד.

שותפים עסקיים מצליחים יזדקקו גם להתמדה וגם להתאמה כדי לבנות ולשמור על השפעתם. התמדה להתמודדות עם מתחים מובנים בתפקיד ולהתגבר על נסיגות בלתי נמנעות. ויכולת הסתגלות להתמודד עם דרישות הולכות וגוברות לקיימות ארגונית, גישות חדשות למיקור חוץ ופיתוחים בנתונים גדולים ואנליטיים.

תפקיד השותפים העסקיים בתחום הכספים
שותף עסקי בתחום הכספים (FBP) הוא איש תפקידים בתחום הפיננסים העובד לצד תחומים עסקיים אחרים, תומך ומייעץ בקבלת ההחלטות האסטרטגיות והתפעוליות שלהם באמצעות תובנות המניעות ביצועים עסקיים טובים יותר. העבודה ש- FBP מבצעת כוללת:
פרשנות, הסבר והנעה של ביצועים בתוך העסק
הצגת ענף דינאמי, מתחרה והקשר כלכלי
תמיכה והשפעה על החלטות תפעוליות ואסטרטגיות מרכזיות
ייעוץ לגבי הנחות מפתח, פשרות והזדמנויות מרכזיות בתכנון עסקי
מתן ניתוח אד-הוק ותובנות בנושאים ספציפיים FBPs נוקטות גישה שונה מההתמקדות של צוות הכספים הקונבנציונאלי במספרים היסטוריים.

בעוד שפונקיית הליבה למימון ממשיכה לטפל בפעילות דיווח וניהול, FBPs מצפים קדימה, ומספקים תובנות אסטרטגיות המבוססות על מגמות תעשייתיות ומאקרו כלכליות ודינמיקות מתחרים. הם בוחנים ביצועים תפעוליים באמצעות עדשות שונות בכדי להביא פרספקטיבות חדשות, באמצעות כלים כמו ניתוח שווי בעלי מניות, תשואה על ההון, רווחיות הלקוחות, רווחיות הערוץ ואומדן או עלות מבוססת פעילות. הם מציגים אמות מידה, טכניקות ייעוץ ומסגרות דיונים באמצעות מתודולוגיות מובנות כדי להבטיח קפדנות בהערכת אפשרויות. הם משתמשים בדוגמאות של ארגונים ומגזרים אחרים כדי ליידע את הדיון. עם כישורים רכים טובים הם מספקים דעות מעוגלות וברורות

בניית צוות שותפים עסקיים יעיל בתחום הכספים

כיצד על צוות השותפים העסקיים של כספים להתארגן? על שותפים עסקיים להתיישר בבירור למנהיגים עסקיים בכירים, לעסקים ו / או לפונקציות. ההיבט השני של ארגון צוות ה- FBP, שלרוב מתעלמים ממנו, הוא מימד הפיתרון בו מנהיג הפיתרון וצוות האחראים הם על איסוף ובניית הון אינטלקטואלי גלובלי (כלים, רשימות בדיקה, תיאורי מקרה, אמות מידה) לתמיכה בהחלטות בתחום ספציפי. . בטחונות הפתרונות זמינים עבור כל השותפים העסקיים לצורך העלאת רמת הייעוץ והניתוח שהם מספקים. אזורי הפתרונות תלויים באופי העסק. ראינו צוותים המתמקדים במיטוב הון חוזר, תמחור, אפקטיביות שיווקית, הערכת השקעות, רכישת / שימור לקוחות, יעילות כוח מכירות ו / או גישות מבוססות פעילות. זה דומה לייעוץ למודל בו יועצים מסמנים לקוחות ספציפיים ויש להם
אחריות על הנהגת מנהיגות מחשבתית, קצירת ידע ופיתוח כלים בתחום פתרונות מוגדר. כאשר לקוח עסקי דורש מומחיות ברמה עמוקה יותר, ה- FPB עשוי לבקש ממוביל הפתרונות להצטרף לדיונים עם הלקוח בכדי להבטיח את עצתו הטובה ביותר האפשרית.
מהו מודל שותפות עסקית יעילה? גודל הצוות צריך להיות פרופורציונאלי לפונקציה הפיננסית ולעסק בכללותו. בדרך כלל, כ- 15% ממשאבי האוצר מחויבים לשותפות עסקית, אך לעיתים התועלת השולית של משאב נוסף יכולה להיות משמעותית. אם FBP מייעץ על חוזי מיקור-חוץ למיליארד פאונד, האם הם יכולים לחסוך יותר ממה שהם עולים? ריכוז או מיקור חוץ של פעילויות תומכות – למשל, דיווח אד-הוק, ניתוח החלטות, מחקר, בניית מודלים, מדד, סימולציות וניתוח מבוסס פעילויות וכו ‘- יכול להפחית עלויות ועשוי לשפר את התפנית.
פעמים. עם זאת, יש לשקול את היתרונות מול הסיכונים הכרוכים בגישה זו, כמו אחריות מקוטעת לפרויקטים מסוימים ואובדן קרבה
מקורות נתוני המפתח. יש להקצות FBOs במקום בו הם יכולים ליהנות מהיתרון המוחשי הגדול ביותר. חברות מסוימות משתמשות ביחסים כדי להחליט על מספר FBPs לפי גודל השוק, רמות ההכנסות
או הוצאות שיווק. מצא את ה- FBP האינדיבידואלי הטוב ביותר עבור כל עבודה ושם את האנשים הטובים ביותר שלך לפרויקטים שבהם כישוריהם יכולים להשפיע ממש על צמיחה רווחית ויצירת ערך.
בתוך הצוות, מתן ותק ודירוג שקול זהיר יבטיחו את האיזון הנכון בין ניסיון ומיומנויות. חברות מסוימות מעניקות לכל חברי הצוות את התואר של
‘שותף עסקי פיננסי’; אחרים מגבילים את התואר לחברי צוות בכירים וקוראים לצוות התומך ‘BusinessPartner Analysts’.

פיתוח שותפים עסקיים פיננסיים יעילים

אילו כלים זקוקים לשותפים עסקיים בתחום הכספים? צוותי מימון קונבנציונליים מתמקדים בדיווח היסטורי
ביצועים, ואילו FBPs בודקים כיצד הבחירות הנוכחיות עשויות להשפיע על הביצועים העתידיים, ומאתגרים את חשיבת ההנהלה להניע את קבלת ההחלטות.

אילו תכונות מבדילות שותף עסקי פיננסי יעיל?
מעל 50% מהנשאלים ‘משגשגים לא רק שורדים’ אמרו כי מציאת מועמדים טובים לתפקידי FBP תהיה מכשול מרכזי ביישום שותפות עסקית. בניית מיומנויות הצוות וכישרון ניהול הוא קריטי לקיימות והתפתחות התפקיד של ה- FBP. אז מה צריך ארגון לחפש? FBP בעל ביצועים גבוהים הוא בעל מומחיות טכנית, אך גם כישורי השפעה וניהול משא ומתן ‘רכים יותר’. הם באופן טבעי סקרנים מתוך רצון להבין מגוון רחב של סוגיות מסחריות, להביא לחיים את גורמי המאקרו הללו עבור לקוחותיהם ולהסביר את ההקשר הרלוונטי. היכולת להקשיב, לפרש, להשפיע, לנהל משא ומתן ולאתגר כולם חיוניים לתפקיד. ביצועים פיננסיים מעולים יימסרו על ידי אלה
חברות שמשקיעות בשותפות עסקית במימון, מוכיחות יעילות בפיתוח מיומנויות, מכוונות לרמה הנכונה של משאבי שותפות עסקית במקומות הנכונים, מצפות דרישות עסקיות, מפתחות הבנה ארגונית של תפקיד ה- FBP, מתמקדות בתחומי ההחלטה הנכונים ופיתוח עשיר ערכת כלים. לחברות רבות יש כמה אנשים מצויינים ושותפים עסקיים בתחום האוצר, אך אינם מצליחים לבצע שיטת שיטה גלובלית,
למסד ולהטמיע סטנדרטים של שיטות עבודה מומלצות. האם זה לא יקר לעסק שלך אם כל שותף עסקי היה עובד באותה סטנדרטים גבוהים כמו הביצועים הטובים ביותר

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *