כיצד לנהל כספים

ניהול כסף רע. זה נשמע מגעיל ואתה בטח לא רוצה שום קשר לזה.

עם זאת, חלק ניכר מהאמריקאים לא מנהל נכון את כספם. מקורות מסוימים מדווחים כי אמריקאים די גרועים בכל מה שקשור לכספם בהשוואה למדינות מפותחות אחרות.

עם זאת, יש לך תקווה אם אתה מוצא את עצמך בקבוצה זו.

יש כמה אסטרטגיות מעולות ומנוסות שתוכלו ללמוד כיצד לנהל את הכסף שלכם בדרך הנכונה.

בואו נסתכל.

קיום תוכנית ניהול כסף תקינה יכול להיות האור בקצה המנהרה עבור אנשים המנסים לסדר את חייהם הכספיים.

אם אתה כמוני ויש לך מספר חשבונות בנק, כרטיסי אשראי, IRA וכדומה, לעתים קרובות תופס אחיזה והבנתם המלאה של מצב הכספים האישי שלך עשוי להיראות מפחיד ומאבק בעלייה.

אבל אם לא תנקוט בצעדים המתאימים להתארגנות ולמדת למעשה דרכים לניהול טוב יותר של הכספים שלך, אתה תרגיש שאתה שוחה נגד הזרם.

ניהול הכסף שלך – כמו כל דבר – לוקח זמן להבין ולהשתפר. וכדי לשלוט, זה לוקח גם מחויבות והבנה איתנה של המצב הכלכלי שלך. אלה הם הצעדים הראשונים בניהול כסף יעיל.

כל אחד וכל מי שאי פעם השתלט על הכספים שלו עבר את זה; חשיבות עליונה לסדר את חייך הכלכליים, במוקדם ולא במאוחר.

צור תקציב

ראשית הדברים הראשונים: צור תקציב אם עדיין לא עשית זאת. זה הכרחי? האם מגבי השמשה שלנו נחוצים בגשם? תאמין לי, אתה צריך אחד.

יצירה והקפדה על תקציב אולי נראית מעט קשה בהתחלה, אך זה משתלם בסופו של דבר (ללא משחק מילים). תקצוב עוזר לנו לראות בבהירות ובשקיפות מלאה את מצבנו הכספי וזה חשוב ביותר לניהול טוב יותר של הכסף שלך.

זה הצעד הראשון לעזור לנו לפרוע את החובות ולהתחיל לחסוך בהוצאות עתידיות כמו משכנתא, מכונית ופרישתך. זה מה שיביא איזון בחיים הפיננסיים שלך וייתן לך שקט נפשי.

כדי להתחיל, תצטרך להבין את ההוצאות שלך ואת הכנסותיך כדי לנהל טוב יותר את הכסף שלך.

הבן את ההוצאות שלך

בקש מכל מי שראשו יגיד לך כמה הם מוציאים חודש על הכל וייתכן שהם לא יוכלו לעשות זאת. זה לא נדיר.

אנשים רבים למעשה לא יודעים את הסכום הכולל של ההוצאות שהם מייצרים בכל חודש נתון. זו בעיה אבל יש לזה פיתרון קל. הנה זה: למשך חודש, עקוב אחר כל ההוצאות שלך. קלי קלות. קח את כל התקבולים שלך (מצרכים, חשבונות למסעדות, שירותים וכו ‘) ובדוק את דפי הבנק שלך והוסף את כל ההוצאות שלך. זכור לעקוב אחר ההוצאות ששולמו במזומן וכן בכרטיסי אשראי.

הרעיון הוא לחשב את כל ההוצאות שלך (הן משתנות והן קבועות) כדי לקבל סכום כולל. זה יאפשר לך לראות את כל התמונה ולדעת כיצד לנהל את ההוצאות שלך קדימה. תרצה גם להשוות את הביצועים ההיסטוריים שלך לאורך זמן.

הבן את הכנסותיך
בקש מכל מי שראשו יגיד לך כמה הם מרוויחים חודש ולמרות שהם בטח לא יגידו לך, באופן פנימי הם יודעים. זה ההבדל בין הכנסות להוצאות, רוב האנשים מכירים את הכנסתם החודשית המלאה אך פחות ידעו על ההוצאות החודשיות המלאות שלהם.

עם זאת, העניין הוא להבין את סך ההוצאות שלך ולחסוך את זה מסך ההכנסה שלך לחודש המדובר. כך התוצאות צריכות לצאת החוצה:

אם בסופו של דבר עם מספר שלילי זה אומר שהוצאת יותר ממה שהוצאת. פעולות לנקוט? צמצם את ההוצאות וההוצאות שלך עד שהסכום מגיע לאפס.

אם אתה בסופו של דבר עם מספר חיובי זה טוב (חמש גבוה!) ופירושו שבילית פחות שהוצאת. פעולות לנקוט? אתה יכול להגדיל את תשלומי החוב שלך או להגדיל את החיסכון שלך.
ברגע שאתה מבין את ההוצאות וההכנסות שלך והבנת היטב את הכסף שנכנס לחייך ומחוצה לו, הגיע הזמן לנקוט כמה צעדים נוספים כדי לנהל את הכסף שלך בצורה הטובה ביותר.

איחוד החוב שלך
חוב, המילה האיומה. אף אחד לא אוהב חוב. אף אחד. ורוב האנשים הזקוקים לעזרה בניהול כסף זקוקים למעשה לעזרת החובות. נשמע מוכר? אם אתה כמו רוב האמריקנים (~ 80%), סביר להניח שיש לך חוב.

הדבר הראשון שצריך לעשות הוא להביא אותו לשליטה ולעבוד על להיפטר ממנו. אם יש לך חובות כרטיסי אשראי, הלוואות סטודנטים וחובות אחרים; חפש לאחד אותם ונסה להשיג את הריבית הנמוכה ביותר האפשרית.

שוב, כל הנוגע לנקיטת הצעדים הנכונים לשליטה בכסף שלך. ישנן אפשרויות בחוץ המאפשרות לך לשלב כמה חובות לא מובטחים כמו כרטיסי אשראי, הלוואות אישיות והלוואות ליום המשכורת, לשטר אחד ולא לשלם אותם בנפרד.

אם יש לך רק חוב בכרטיס אשראי יחיד ותקציב תקף, נסה לשלם לפחות את הסכום המינימלי ברגע שתקבל את חשבון כרטיס האשראי. ואז, אם הכספים שלך מאפשרים זאת, ואתה נתקל בכמה כסף נוסף, נסה לבצע את אותו התשלום מספר שבועות לאחר מכן.

נסה להמשיך במחזור התשלומים הזה עד שהחוב שלך ישולם במלואו.

חתוך או הסר הוצאות מיותרות

מעריץ גדול של סטארבקס? אם אתה קונה ונטי קפה לאטה כל יום (טעים ככל שיהיה) שסביב הארנק שלך עומד על ארבעה דולר. הכפל את זה ויכול להיות שאתה מוציא בערך 1,400 דולר לשנה רק על זה. אולי, רק אולי, תשקול להכין תערובת משלך בבית כדי לצבוט את הפרוטות האלה?

משלמים על חברות כושר אבל עושים יוגה בחצר האחורית שלך? לבטל את זה. חשבו זמן רב וקשה על חברות אחרות, מנויים, חשבונות שאתה משלם עליהם אך יכולתם לחיות בלעדיהם.

זכרו, הרעיון הוא ללמוד כיצד לנהל טוב יותר את הכספים על ידי לקיחת כל דבר וכל אגורה.

אז, בצע ניקוי אביב וחתוך את ההוצאות בכל מקום שאתה רואה הזדמנות ובמיוחד אם זה משהו שלא משפיע על חייך במידה רבה.

צור קרן חירום

קורה וזה טוב להיות מוכן. קרנות חירום הן חלק חשוב מתכנית למימון אישי בריא.

כמעט בכל המקרים, אסור לגעת או להוציא כסף מהקרן, אלא לתת לזה לשבת שם ולהרוויח ריבית. אם אתה מאבד את מקום עבודתך או שמתעוררת הוצאה מצערת או בלתי צפויה – כמו המכונית שלך נשברת או העץ נופל על הגג שלך – זה המקום שאתה צריך להשתמש בו.

חסוך 10 עד 15 אחוז לפרישה

אני יודע שזה רחוק, אבל אם אתה רוצה ללגום מרגריטות במיאמי תחת מטריית שמש, ככל שתתחיל לחסוך לפנסיה מוקדם יותר, אתה תהיה טוב יותר בשנות הזהב שלך.

הדבר הראשון צריך להיות קביעת יעד חיסכון – יעד שמספר לך בערך כמה עליך להפריש לאורך זמן כדי לעמוד ביעדי הפרישה שיאפשרו לך לחיות באורח החיים שאתה רואה בעיניך.

נניח שאתה בן 21 ואין לך חסכון במשהו אלא הצעת עבודה לשלם 40,000 דולר לשנה. אם תחסוך 10% מההכנסה שלך בשנה אז בגיל הפרישה של 67, חסכו לך 2.5 מיליון דולר! צ’ה צ’ינג!

בדוק את דוח האשראי שלך והבין אותו
מדוע דוחות אשראי כה חשובים? כי הם.

דוח אשראי הוא מספר בערך שבין 150 ל 900 שמשמש ציון / ציון אשר גורמים להלוואות ההווה והעבר שלך, כרטיסי אשראי, משכנתא וכל חובות אחרים שדווחו.

זה משמש לקביעת מידת ערךך האשראי ולציון זה יש השפעה ישירה על יכולת ההלוואות העתידית שלך. חשוב שתבדוק ותבין את דוח האשראי שלך כדי להבטיח שיש בו את כל המידע המעודכן שלך ולזהות שגיאות אפשריות (ההערכה היא כי 2-3% מהדוחות מכילים שגיאות שיכולות להשפיע על הציון הכולל שלך).

אם אתה רוצה לכוון לציון אשראי נהדר, שמור על יתרות כרטיס האשראי שלך ונעבוד על פירעון החוב שלך במקום להעביר אותו מחשבון לחשבון.

השתמש בכלי או באפליקציית מימון אישי

הכספים שלך כבר מורכבים, מאפשרים לא לסבך אותם.

איך?

התחל בכך שתתחיל להסתדר עם הזמנים ולהשליך את מחשבון התהום שלך או Casio. ישנם כלים חדשים וחופשיים בחוץ שיראו לך דרכים לנהל כסף כמו גם לבצע את כל התקצוב והעבודה החישובית הקשה.

כלים רבים כמו Quicken for Windows או אפליקציית MoneyStrands החינמית יאפשרו לכם לאחד, לנהל ולשלוט בבטחה בכספיכם במקום אחד.

באמצעות MoneyStrands אתה יכול לקבל גישה לכל יתרות חשבונך, עסקאות פיננסיות, הרגלי הוצאות ותקציבים, ולקחת את כל המידע הזה כדי להתחיל לקבל החלטות חכמות יותר ולהשיג את היעדים הפיננסיים שלך.

עקוב אחר משאבי ניהול הכסף

ידע הוא כוח. כל גורו פיננסי שאנו מכירים היום התחיל כמוני וכמוני. הם פשוט למדו וחינכו את עצמם ברציפות והפכו את התשוקה שלהם למקצוע שלהם.

יתרונות פיננסיים יכולים לתת לך עצות נחוצות מאוד כיצד לנהל את המזומנים שלך בדרך הנכונה, כמו גם כמה סיפורים מעוררי השראה כדי להתמקד בהיותך הגרסה הטובה ביותר של עצמך מבחינת ריסוק כלכלית.

המפתח בעת חקרו של איזה מומחה לעקוב הוא לשים לב בזהירות לדברים שאומרים, לספוג אותו ורק לקחת את חלקי העצות או ההנחיות שיכולים לעזור באמת במקרה שלך.

חלק מהעגה הכספית שלהם עשויה לצאת מהליגה שלך, אז חפש יותר את גרעיני החוכמה שעשויים לחול עליך ושלך.

בסך הכל, הישארו מושכלים, התאמנו בניהול פיננסי תקין, ואולי יום אחד תהיו גורו הכספים האישיים הבא ויהיו לכם אלפים, אם לא מיליונים, של אנשים שחולקים את התוכן שלכם ומחפשים את המומחיות שלכם בדרך הטובה ביותר לנהל את הכסף שלכם. הכל אפשרי.

היכולת לנהל ביעילות את הכסף שלך תגרום לחיים לזרום הרבה יותר חלקים, שלא לדבר על לעזור להוריד את רמות הלחץ שלך. להיות מאורגן היטב גם יחסוך לך זמן ויחסוך לך כאבי ראש פוטנציאליים בעתיד. ואף אחד לא רוצה את אלה.

אז, צא לשם וקח את הצעדים הראשונים במיפוי האסטרטגיה הפיננסית האישית שלך במטרה שהייתה תמיד בלתי נשכח מתוך יכולת לנהל את הכספים שלך טוב יותר מבעבר. רבים אחרים עשו זאת וכך גם תוכלו.

חשבו כמה מתוקות הטעם של המרגריטות האלה על החוף במיאמי בעוד שנים רבות.

יידע אותנו אם יש לך צעדים מוצלחים אחרים לניהול הכסף שלך שלא הופיע למעלה!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *