כיצד לממן את העסק שלך

למצוא מימון בכל אקלים כלכלי יכול להיות מאתגר, בין אם אתם מחפשים קרנות הזנק, הון להרחבה או כסף להחזיק מעמד בתקופות הקשות. אך בהתחשב במצב העניינים הנוכחי שלנו, אבטחת הכספים קשה כמו תמיד. כדי לעזור לך למצוא את הכסף הדרוש לך, ריכזנו עבורכם מדריך לעשר טכניקות מימון ומה כדאי לדעת כשאתה רודף אחריהם.

העסקים הקטנים המצליחים ביותר נובעים מרעיון טוב, מתוכניות שיווק יצירתיות ובעיקר – ניהול פיננסי תקין. אמנם מימון הפעלה נאות ומערכת הנהלת חשבונות העובדת עבור העסק שלך הם חיוניים למערכת ניהול פיננסי תקינה, אך שניהם מהווים רק נקודות התחלה בפיתוח תוכנית פיננסית תקינה. התקדמות באמצעות הטמעת מערכת של פרקטיקות פיננסיות יעילות היא כיצד תוכלו בסופו של דבר להשיג ולשמור על השליטה הן בתקציב והן בהצלחה הפיננסית העתידית.

שקול פקטורינג
פקטורינג היא שיטת מימון בה חברה מוכרת את חייבותיה בהנחה בכדי לקבל מזומן מראש. לעתים קרובות משתמשים בו חברות עם אשראי לקוי או על ידי עסקים כמו יצרני לבוש, שנאלצים למלא הזמנות הרבה לפני שהם מקבלים תשלום. עם זאת, זו דרך יקרה לגייס כספים. חברות שמוכרות חייבים בדרך כלל משלמות עמלה שהיא אחוז מהסכום הכולל. אם אתה משלם עמלה של 2 אחוזים כדי לקבל כספים 30 יום מראש, זה שווה לריבית שנתית של בערך 24 אחוז. מסיבה זו העסק זכה למוניטין רע במהלך השנים. עם זאת, ההאטה הכלכלית אילצה חברות להסתכל על שיטות מימון חלופיות וחברות כמו בורסת החובות מנסות להפוך את הגורמים התחרותיים יותר. ההחלפה מאפשרת לחברות להציע את חייבותיהן לעשרות חברות פקטורינג בבת אחת, יחד עם קרנות גידור, בנקים וחברות מימון אחרות. המלווים הללו יציעו על החשבוניות, שניתן למכור בצרור או אחת בכל פעם.

קבל הלוואה בנקאית
תקני ההלוואות החמירו בהרבה, אך בנקים כמו ג’יי.פי מורגן צ’ייס ובנק אוף אמריקה ייעדו כספים נוספים להלוואות לעסקים קטנים. אז למה לא להגיש בקשה?

השתמש בכרטיס אשראי
שימוש בכרטיס אשראי למימון העסק שלך הוא עסק מסוכן רציני. תישאר מאחור על התשלום שלך וציון האשראי שלך ייערך. שלם רק את המינימום בכל חודש ותוכלו ליצור חור שלעולם לא תצאו ממנו. עם זאת, בשימוש באחריות, כרטיס אשראי יכול להוציא אותך מהפקק מדי פעם ואף להאריך את תקופת התשלום בחשבונות שלך בכדי להגדיל את תזרים המזומנים שלך.

השתמש ב- 401 (k) שלך
אם אתה מובטל וחושב על הקמת עסק משלך, הכספים שצברת ב- 401 (K) לאורך השנים עשויים להיראות די מפתים. ובזכות הוראות בקוד המס, אתה למעשה יכול להשתמש בהן ללא עונש אם אתה מבצע את הצעדים הנכונים. הצעדים פשוטים למדי אך מורכבים מבחינה משפטית, לכן תזדקק למישהו עם ניסיון בהקמת תאגיד C ותוכנית הפרישה המתאימה שתגלגל לתוכם נכסי פרישה. זכור שאתה משקיע את כספי הפרישה שלך, כלומר אם הדברים לא מסתדרים, לא רק שאתה מאבד את העסק שלך, אלא גם את ביצת הקן שלך.

נסה Crowdfunding
אתר מימון קהל כמו Kickstarter.com יכול להיות דרך מהנה ואפקטיבית לגייס כסף לפרויקט יצירתי בעלות נמוכה יחסית. תגדיר יעד כיצד הכסף שתרצה לגייס בפרק זמן, נניח, 1,500 דולר במשך 40 יום. לאחר מכן החברים, המשפחה והזרים שלך משתמשים באתר כדי לשעבד כסף. קיקסטארטר מימנה כאלף פרויקטים, מאלבומי רוק לסרטים דוקומנטריים מאז השקתו בשנה שעברה. אך קחו בחשבון, לא מדובר במימון לטווח הארוך. במקום זאת, זה אמור להקל על בקשת ומתן תמיכה ברעיונות חד פעמיים. בדרך כלל יוצרי פרויקטים מציעים תמריצים למשכון, למשל אם אתה נותן לסופר 15 דולר, תקבל ספר בתמורה. אין החזר השקעה לטווח ארוך לתומכים ואפילו אין את היכולת למחוק תרומות לצרכי מס. ובכל זאת, זה לא הפסיק קרוב ל 100,000 איש להתחייב לפרויקטים של Kickstarter.

התחייבו בכספי הרווח העתידי שלכם
צעיר, שאפתן ומוכן להמר על הרווחים העתידיים שלך? שקול איך קירסטין אריקסון, סול גרליק וג’ון גוסייה מנסים לגייס כסף. דרך שוק מקוון שנקרא קרן הדחיפה, השלושה הציעו אחוז מהרווחים החיים העתידיים שלהם בתמורה למימון מיזמים מקדימה ולא מיועד. אריקסון מוכנה להחליף 6 אחוזים מהרווחים העתידיים שלה בחיים תמורת 600,000 דולר. שני היזמים האחרים מציעים כל אחד 3 אחוזים מהרווחים העתידיים תמורת 300 אלף דולר. היזהר: החוקיות והאכיפה של “חוזי ההשקעה האישיים” הללו טרם נקבעו.

משוך משקיע למלאך
כשמציגים משקיע מלאכים, כל הכללים הישנים עדיין חלים: להיות תמציתי, הימנע מז’רגון, יש אסטרטגיית יציאה. אבל הסערה הכלכלית של השנים האחרונות הפכה את המשחק למורכב עוד יותר. הנה כמה טיפים לניצחון על עניין המלאכים:

הוסף ניסיון: לראות שיער אפור בצוות הניהול שלך יעזור להקל על חששות המשקיעים מהיכולת של החברה שלך להתמודד עם כלכלה קשה. אפילו יועץ שלא שולם, אך מנוסה מאוד, יכול להוסיף לאמינות שלך.

אל תהיה חסיד: אתה התחלת את החברה שלך כי אתה באמת נלהב מהרעיון שלך או בגלל שאתה רוצה לממן את הטרנד האחרון? מלאכים יכולים להבחין בהבדל ולא ישימו לב רב לאלה שהחברות שלהם למעשה מתעשרות ומהירות.

דע את הדברים שלך: תזדקק להערכות שוק, ניתוח תחרותי ותוכניות שיווק ומכירות מוצקות אם אתה מצפה להגיע למקום עם מלאך. אפילו חברות צעירות צריכות להפגין ידע מומחה בשוק שאליו הן עומדות להיכנס, כמו גם את המשמעת לעקוב אחר תוכנית המשחק שלהן.

שמור על קשר: מלאך עשוי לא להתעניין בעסק שלך מייד, במיוחד אם אין לך רקורד כיזם מצליח. כדי להילחם בזה, עליכם לנסח דרך לשמור עליהם בקשר להתפתחויות גדולות, כמו מכירה גדולה.

השגת הלוואת SBA
בנקים שלא ששים לקחת סיכויים בכספם בעקבות משבר האשראי, הלוואות שהובטחו על ידי מינהל עסקים קטנים בארה”ב הפכו לסחורה חמה. אכן, הכספים לתמיכה בהפסקות מיוחדות בעמלות והתחייבויות בהלוואות מגובות SBA הסתיימו מספר פעמים. ובעוד שהלוואות מגובות ב- SBA פתוחות לכל עסק קטן, ישנם מספר כישורים, כולל:

על פי החוק, SBA אינה יכולה להבטיח הלוואות לעסקים שיכולים להשיג את הכסף הדרוש להם בעצמם. אז אתה צריך לבקש הלוואה בכוחות עצמך מבנק או מוסד פיננסי אחר ולהידחות.

כדי להיחשב כעסק קטן, משרדך צריך לעמוד בהגדרת הממשלה לעסק קטן עבור הענף שלך.

יתכן ועסק שלך יצטרך לעמוד בקריטריונים אחרים בהתאם לסוג ההלוואה.

לאחר שתקבע כי העסק שלך עומד בכישורים, עליך להגיש בקשה להלוואה מסחרית מחברה פיננסית שמעבדת הלוואות SBA מכיוון שה- SBA לא מספקת הלוואות ישירות. כישורי הבנק יכולים להיות מחמירים יותר.

גייס כסף ממשפחתך ומחבריך
פגיעה במשפחה ובחברים היא הדרך הנפוצה ביותר לממן סטארט-אפ. אבל כשאתה הופך את יקיריהם לנושים, אתה מסכן את עתידם הכלכלי ומסכן מערכות יחסים אישיות חשובות. טעות קלאסית היא פנייה לחברים ולמשפחה לפני שתוכנית עסקית רשמית אפילו קיימת. כדי להימנע מכך, עליכם לספק תחזיות פיננסיות רשמיות, כמו גם הערכה מבוססת ראיות של היכן יקירכם יראו שוב את כספם. זה אמור להפחית את הסבירות להפתעות לא נעימות. זה גם מאפשר למשקיעים שלך לדעת שאתה לוקח את הכסף שלהם ברצינות. עליכם לשקול ברצינות כיצד יבנה הסדר. האם אתה מציע הון עצמי? או שזו תהיה הלוואה? אולי הכי חשוב, עליכם להדגיש את הסיכון הכרוך בכך. הצע תוכנית עסקית חזקה, אך הזכיר להם שיש סיכוי טוב שהכסף שלהם יאבד. עדיף להזכיר את זה לפני הדודה גלאדיס ולא על ארוחת חג ההודיה.

קבל מיקרו-לון
היעדר היסטוריית אשראי, בטחונות או חוסר יכולת להבטיח הלוואה באמצעות בנק אינו אומר שאף אחד לא ילווה לך. אפשרות אחת יכולה להיות בקשה למיקרוגל, הלוואה לעסקים קטנים שנעים בין 500 ל 35,000 $. מיקרו-הלוואות הן לרוב כה קטנות, עד כי אי אפשר להטריד בנקים מסחריים מהלוואות הכספים. במקום בנק, עליך לפנות למיקרו-משאיל. ארגון ללא מטרות רווח שעובד אחרת מאשר בנקים. המיקרו-מגישים מציעים גדלים קטנים יותר של הלוואות, בדרך כלל דורשים פחות תיעוד מבנקים, ולעתים קרובות מיישמים קריטריונים חיתומיים גמישים יותר. ישנם כמה מאות מיקרו-ספקים ברחבי ארה”ב והם לרוב גובים ריביות מעט גבוהות יותר על הלוואות מאשר בנקים. קוני אוונס, נשיא ומנכ”ל AEO, המייצג 400 בעיקר לא -מפיקי מיקרו-רווחים וארגוני מיקרו-הפתעה.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *