איך לנגן בפסנתר

פסנתר – כלי שמעורר שמחה, יראה, ולא מעט הפחדה. מה יש בפסנתר שגורם לכל כך הרבה תגובות שונות? ומדוע כל כך הרבה אנשים רוצים ללמוד לנגן בפסנתר, אך לעולם לא עושים זאת?

אלה כמה מהשאלות ששאלתי את עצמי במהלך השנים. אבל אם אתה חדש כאן, השאלה הראשונה שלך היא כנראה קצת יותר פשוטה:

“האם אוכל ללמוד לנגן בפסנתר?”

הגעת למקום הנכון, כי אני יותר משמח להעביר אותך באפשרויות שלך ולעזור לך למצוא את המתאים ביותר עבורך. המסע שלך ללמידה בפסנתר לא צריך להיות מפחיד או מבלבל. תאמינו או לא, כל מי שיש לו הכשרה מתאימה יכול ללמוד לנגן בפסנתר תוך 21 יום.

החלום נגד המציאות
רובנו רוצים לשבת ליד הפסנתרים או המקלדות שלנו ולסתובב ללא מאמץ דרך המנגינות האהובות עלינו. זה קל, זה נשמע נהדר וזו דרך נהדרת ליהנות ממוזיקה בצורה יצירתית. מדהים!

הנה המציאות העגומה: נגינת פסנתר אינה דומה לרוב האנשים. לרוב האנשים זה מסובך ומבלבל. אנשים רבים מוצאים אימונים משעממים ומרתיעים. והרבה אנשים שלומדים מכשיר זה לא מרוצים מהתוצאות שלהם, גם אם יש להם הרבה שיעורים גוזלים זמן ותרגול תחת חגורותיהם. אפילו שירים קלים לנגינה בפסנתר עשויים ללמוד הרבה עבודה.

החלום מול המציאות – איזה הבדל.

באופן אישי, אני ממש דבוקה כשאני חושבת על כל האנשים שעובדים בשיעורים שהם שונאים על תוצאות שהם לא אוהבים. הייתי אחד מהם הרבה זמן. זה מבאס.

איך לנגן בפסנתר
אבל אני לא מתייחס רק לתחושה המתוסכלת הזו – עברתי את זה. לאחר שוויתרתי על זמן ללמוד לנגן בפסנתר, היה לי המזל לפגוש מישהו שהכיר לי שיטה אחרת שפעלה טוב יותר עבורי. העובדה שהמידע שהוצג באופן בו יכולתי להבין וליישם בקלות עשה את כל ההבדל.

ידע הוא כוח. הכרת הצרכים שלך פלוס האפשרויות שלך היא הדרך הטובה ביותר למצוא את הגישה המתאימה לך. בואו נראה מה אתה צריך ללמוד לנגן בפסנתר. אבל לפני שנמשיך עם שאר המאמר, הנה סרטון מהיר שהכנתי לך ומראה עד כמה יכול להיות קל ללמוד פסנתר:

 
הכרת הערות המכשירים שלך
כמו בכל חווית למידה חדשה, עליכם להתחיל עם היסודות. ובפסנתר, כנראה שלא תוכלו לקבל תווים בסיסיים יותר מאשר תווים בודדים.

אם אתה רוצה להצטיין בלמידה לנגן, אתה צריך לקבל את תווי מקלדת הפסנתר. נראה כי תלמידים רבים לפסנתר פשוט לא לוקחים את הזמן לשנן את התווים המרכיבים את הכלי שלהם. זו תעלומה בעיניי מדוע הנושא הזה כל כך נפוץ, אבל אני עושה כמיטב יכולתי להילחם בזה כאן בפסנתר בעוד 21 יום. 😉

הבנת אוקטבות לפסנתר
ברגע שאתה מכיר את המפתחות שלך, אתה יכול לעבור לאוקטבות לפסנתר. אוקטבה היא רק קבוצה של 8 מקשים לבנים, כך שזה הצעד הבא פשוט להיות מוכשר בפסנתר שלך. אם אתה מכיר אוקטבות אתה יכול להתחיל לנגן תווים בס – דרך פשוטה אך חזקה להוסיף עומק לצליל שלך. השלב הבא למעלה? החלפת אוקטבות ככלי אלתור!

משחק אקורדים
ע
האקורדים הם מרכיב גדול ביותר במוזיקה המודרנית ביותר, כך שחבל שאנשים יכולים להרגיש כל כך מאוימים מהם. אולי זה בגלל שהם נראים מבלבלים ביחס למוזיקה, או מכיוון שנראה שיש הרבה דברים לשנן.

האקורדים כל כך חשובים שלא תוכלו להרשות לעצמכם להימנע מהם. כתוצאה מכך, אם תימנע מהם, אתה תהיה מוגבל מאוד במה שאתה יכול לשחק. לכן אני עוסק בפירוק אקורדים ולהקל עליהם ככל האפשר לנגן. רמז: אם אתה יודע לספור את האצבעות על אחת הידיים שלך, אתה בטח יכול ללמוד לנגן על אקורדים לפסנתר.

13c0ee8fd66c1576086931-thinpaperbacka5_1132x866.png
התחל ללמוד היום עם חוברת העבודה החינמית של ז’אק

הורד עכשיו

?איך לנגן בפסנתר בזמן הוספת אלתור
כשיש לך בסיס טוב לנגן אקורדים, הכיף לא צריך להפסיק שם. למעשה, יש המון דברים שתוכלו לעשות בכדי להרגיע את הצליל שלכם ולהוסיף ניואנסים מעניינים. אלתור הוא מערך כלים שאפילו סטודנט חדש יחסית לפסנתר יכול להתחיל להשתמש בו.

בסקירה זו יש יותר מדי אפשרויות שיפורים, אך כמה מהמועדפים שלי כוללים דפוסי אקורדים, ארפג’ואים ומיתוג אוקטבה. אני מבטיח שלמידה לאלתר על פסנתר זה לא קשה כמו שזה נשמע. אתה רק צריך כמה הוראות ברורות וכמות סבירה של זמן תרגול.

מנגינה ומשחק לפי אוזן
כאן המקום יכול להיות קצת יותר מסובך. לימוד לחן ושילוב אימוני אוזניים נדרשים לעבודה נוספת. אבל השכר יכול להיות כדאי באמת.

מדוע הלחן והנגינה לפי האוזן הולכים יד ביד? ובכן, לאמן את עצמך לשמוע שינויים במוזיקה בדיוק הוא דרך טובה לפתח ניגונים ללא תווים. כשאתה יכול לבחור ניגונים מבלי שתצטרך לקרוא קריאה, אתה יכול להקדיש הרבה פחות זמן לדאוג לתווים בודדים או לחקות את השיר המקורי כמו רובוט. ללמוד כיצד

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *